Transport

ZTL w dzielnicach Trastevere i San Lorenzo w Rzymie

Kategoria: Transport Opublikowano: czwartek, 08, listopad 2012

Mieszkańców Rzymu i nie tyko, informujemy, że od 1 listopada w dzielnicach Trastevere i San Lorenzo, weszły w życie zimowe godziny ograniczenia dla ruchu pojazdów. Zakazy wjazdu (ZTL) w tych dzielnicach będą aktywne tylko w piątki i soboty w godzinach od 21.30 do 3 w nocy następnego dnia, (uwzględniając dzień świąteczny). Rozporządzenie to będzie obowiązywało do końca kwietnia 2013r.

Wymiana biletów miejskich

Kategoria: Transport Opublikowano: wtorek, 16, październik 2012


Do końca października można jeszcze wymienić stare bilety komunikacji miejskiej w Rzymie tzw. BIT na 75 minut, bilety całodzienne, trzydniowe i tygodniowe, które utraciły ważność z dniem 1 sierpnia 2012 roku. Jeżeli ktoś z Państwa jest jeszcze w posiadaniu starych biletów, to ostatnia szansa by płacąc różnicę wymienić je na nowe.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych

 

 

ICTF SOPOT 2018

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT 2018, który odbędzie się w dniach 11 - 15 czerwca 2018, w godzinach 8:00 - 23:00 w Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie, powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży - działających w grupach teatralnych i warsztatowych - idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

 

ITAKA poszukuje

 

Z ratunkiem dla historycznego jachtu FREY-a

 

 

Z początkiem tego roku ruszyła akcja ratowania historycznego jachtu FREY-a. 

Akcja organizowana przez Fundację „Kuźnia Wikingów” z Rybnika. 

Celem akcji jest wyremontowanie i odrestaurowanie historycznego jakże zasłużonego dla polskiego żeglarstwa jachtu FREY-a. 

Stalowy jacht klasy J-80, stworzony do żeglugi w ciężkich warunkach – jeden z dzielniejszych jachtów w historii naszego żeglarstwa. 

 

Dzisiejszej nocy śpimy godzinkę krócej

 

 

W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2018 roku wracamy do czasu letniego i przesuwamy zegarki z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Wygląda na to, że może to być ostatnia zmiana czasu i już na stałe pozostaniemy przy czasie letnim. 

Jednak nie zawsze tak było.