Domowe sposoby na wszystko

Kategoria: Poradnik domowy Opublikowano: niedziela, 26, luty 2012

NIEPRZYJEMNY ZAPACH W ZMYWARCE Wyeliminujemy go, jeśli przed każdym myciem naczyń włożymy do pojemnika na sztućce skórkę z cytryny.


KLUSKI, będą bardziej puszyste, jeśli do ciasta dodamy wodę mineralną. Podczas gotowania dodajemy do wody trochę oleju, co zapobiegnie klejeniu się klusek

LEKKIE OPARZENIA, od razu polewamy zimną wodą by zapobiec utworzeniu się pęcherza i załagodzić ból. Łagodzące działanie ma również świeżo utarty ziemniak, lub sól kuchenna.

 

PLAMY OLEJU na ubraniach posypujemy talkiem i zostawiamy na 10-15 godzin, talk wchłonie tłuszcz i po plamie nie będzie śladu.


BIAŁKO NA TŁUSTE WŁOSY, przetłuszczaniu włosów zapobiega ubite białko z cytryną nałożone na głowę na 10 minut przed myciem.

Komentarze  

0 #2 Wiesia 2012-05-28 20:43
Jeżeli ma ktoś problemy z cukrzycą-to warto wiedzieć,że gotowana cebula zbija cukier,a także spożywanie cynamonu:)
Cytować
+1 #1 beata 2012-04-11 19:02
lekkie oparzenia...zna m jeszcze inny skuteczny sposob...na oparzenie kladziemy troche musztardy.tak aby pokryc caly oszar oparzenia...nie bedzie pecherzy i usmerzy bol!!sprawdzone !!!!

:lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Gelato Festival 2017 w Warszawie

 

 

Wszystkich spędzających obecny weekend w Warszawie zapraszamy na ósmą edycję europejskiego festiwalu lodów Gelato Festival 2017. Organizatorzy zapraszają od 23 do 25 czerwca 2017 roku na Plac przy Torwarze od godz. 12.00 do 20.00.

To już VIII edycja! Gelato Festival jest najważniejszym wydarzeniem w świecie lodów po włosku. To konkurs w skali europejskiej, w którym nagradzani są najlepsi włoscy i zagraniczni producenci lodów oraz smaki, które stworzyli specjalnie na tę okazję. 

 

Lato, lato wszędzie

 

 

„Lato, lato wszędzie, zwariowało oszalało moje serce”, jak śpiewa Formacja Nieżywych Schabów, lato zawładnęło naszą planetą. 21 czerwca, pierwszy dzień lata!

Dzisiaj, oficjalnie, o godzinie 6.45 zaczęło się astronomiczne lato i potrwa aż do 22 września 2017 roku.

 

Wieczór poetycki Aleksandry Piguły

 

 

Szanowni Państwo,

Duszpasterstwo Polaków przy Kościele św. Stanisława w Rzymie zaprasza na spotkanie muzyczno-literackie "Od Kropli do Strofy" z poetką - Panią Aleksandrą Pigułą, które odbędzie się  25 czerwca 2017 roku o godz. 19.00 w Auli św. Jana Pawła II przy Kościele św. Stanisława B.M w Rzymie, via delle Botteghe Oscure 15.

Aleksandra Piguła jest Prezesem Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej.

 

The Engineers Band zapraszają do Rzeszowa

 

 

Serdecznie zapraszamy do Rzeszowa, gdzie w najbliższy piątek Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury. Jest to ogromne widowisko plenerowe, gromadzące 50-tysięczną widownię na trybunach Stadionu Miejskiego „Stal” z udziałem młodych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej, które wykonają utwory przygotowane wspólnie z muzycznymi partnerami z Europy. Festiwalowi przewodzi bowiem idea muzyki jako łącznika między krajami i narodowościami.