Domowe sposoby na wszystko

Kategoria: Poradnik domowy Opublikowano: niedziela, 26, luty 2012

NIEPRZYJEMNY ZAPACH W ZMYWARCE Wyeliminujemy go, jeśli przed każdym myciem naczyń włożymy do pojemnika na sztućce skórkę z cytryny.


KLUSKI, będą bardziej puszyste, jeśli do ciasta dodamy wodę mineralną. Podczas gotowania dodajemy do wody trochę oleju, co zapobiegnie klejeniu się klusek

LEKKIE OPARZENIA, od razu polewamy zimną wodą by zapobiec utworzeniu się pęcherza i załagodzić ból. Łagodzące działanie ma również świeżo utarty ziemniak, lub sól kuchenna.

 

PLAMY OLEJU na ubraniach posypujemy talkiem i zostawiamy na 10-15 godzin, talk wchłonie tłuszcz i po plamie nie będzie śladu.


BIAŁKO NA TŁUSTE WŁOSY, przetłuszczaniu włosów zapobiega ubite białko z cytryną nałożone na głowę na 10 minut przed myciem.

Komentarze  

0 #2 Wiesia 2012-05-28 20:43
Jeżeli ma ktoś problemy z cukrzycą-to warto wiedzieć,że gotowana cebula zbija cukier,a także spożywanie cynamonu:)
Cytować
+1 #1 beata 2012-04-11 19:02
lekkie oparzenia...zna m jeszcze inny skuteczny sposob...na oparzenie kladziemy troche musztardy.tak aby pokryc caly oszar oparzenia...nie bedzie pecherzy i usmerzy bol!!sprawdzone !!!!

:lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

6. urodziny sklepu „U MICHAŁA”

 

 

Michał Zalewski, Dorota Budnicka i Sara Zalewska serdecznie zapraszają na 6-tą rocznicę powstania sklepu polskiego w Rzymie „U MICHAŁA”, które odbędą się 3 grudnia, w siedzibie sklepu na Viale Trastevere 233.

Jak co roku będziemy mogli posmakować polskich specjałów, zrobić zakupy i zamówić produkty na święta Bożego Narodzenia. A święta już za pasem!

 

Polacy podbijają Alpy

 

 

TO NIEBYWAŁE: POLACY PODBIJAJĄ ALPY! 

ALE JAK SOBIE RADZIĆ W RAZIE WYPADKU NA STOKU?

 

Coraz więcej Polaków jeździ na narty do Włoch. Dla naszych amatorów sportów zimowych Alpy są krainą marzeń: świetne warunki narciarskie, dobra pogoda, słońce pozwalające się pięknie opalić nawet zimą, przepyszne włoskie jedzenie oraz wino, no i włoski styl. 

 

Jak wynika z raportu ISTAP wydawanego corocznie przez Prowincję Autonomiczną Trydentu, w ubiegłym sezonie zimowym na narty do tego rejonu przyjechało 2,9 mln obcokrajowców. Polacy, nawet przed Niemcami, stanowią najliczniejszą grupę turystów - mile widzianą do tego stopnia, że tutejsze struktury wypoczynkowe zatrudniają w hotelarstwie i gastronomi coraz więcej pracowników polskojęzycznych. Można też spotkać napisy po polsku. 

 

Wzmacniajmy płomień pamięci

 

 

UWAGA ***MIĘDZY'narodowy KONKURS

WZNIECAJMY PłOMIEŃ PAMIĘCI *PATRIOTYZM JEST W NAS

 

I. Zgłoszenia i prace przyjmowane są do 25.02.2018r.

Rozstrzygnięcie 31.03.2018 r.

 

II. Tematyka prac: 

1. Życie lub walki gen. Stanisława Maczka.

2. Czasy wojny i wyzwolenia: I i II wojna światowa. 

Okres międzywojenny, wszyscy generałowie, dowódcy, naczelni brygad, oddziałów, jednostek etc...

O poległych i żyjących kombatantach, sanitariuszach, żołnierzach.

 

Rzymskie Kolędowanie 2017

 

 

„Gdy kolęda do drzwi puka to na pewno Ciebie szuka,

Gdyż chce z Tobą kolędować wspólnie z nami się radować.”

J. P. 

 

Stowarzyszenia Kulturalne Mojabancarella i Videopyja mają zaszczyt zaprosić na kolejne już RZYMSKIE KOLĘDOWANIE, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017 roku o GODZ. 20.00, w KOŚCIELE SANTA MARIA DELLA CONSOLAZIONE - Piazza della Consolazione RZYM.