Domowe sposoby na wszystko

Kategoria: Poradnik domowy Opublikowano: niedziela, 26, luty 2012

NIEPRZYJEMNY ZAPACH W ZMYWARCE Wyeliminujemy go, jeśli przed każdym myciem naczyń włożymy do pojemnika na sztućce skórkę z cytryny.


KLUSKI, będą bardziej puszyste, jeśli do ciasta dodamy wodę mineralną. Podczas gotowania dodajemy do wody trochę oleju, co zapobiegnie klejeniu się klusek

LEKKIE OPARZENIA, od razu polewamy zimną wodą by zapobiec utworzeniu się pęcherza i załagodzić ból. Łagodzące działanie ma również świeżo utarty ziemniak, lub sól kuchenna.

 

PLAMY OLEJU na ubraniach posypujemy talkiem i zostawiamy na 10-15 godzin, talk wchłonie tłuszcz i po plamie nie będzie śladu.


BIAŁKO NA TŁUSTE WŁOSY, przetłuszczaniu włosów zapobiega ubite białko z cytryną nałożone na głowę na 10 minut przed myciem.

Komentarze  

0 #2 Wiesia 2012-05-28 20:43
Jeżeli ma ktoś problemy z cukrzycą-to warto wiedzieć,że gotowana cebula zbija cukier,a także spożywanie cynamonu:)
Cytować
+1 #1 beata 2012-04-11 19:02
lekkie oparzenia...zna m jeszcze inny skuteczny sposob...na oparzenie kladziemy troche musztardy.tak aby pokryc caly oszar oparzenia...nie bedzie pecherzy i usmerzy bol!!sprawdzone !!!!

:lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

IV Edycja ,,Wystawa psów domowych’’ Fundacji Księcia Laurenta w Brukseli

 

 

Fundacja Księcia Laurenta powstała w 1996 roku w Belgii. Działa na terenie Brukseli, Antwerpii, Gent,  Seraing, Hornu. Fundacja Rocznie pomaga około 12.000 zwierząt – w szczepieniach, leczeniu, hospitalizacji, kastracji etc.  

Na Wystawę zorganizowaną  14.10.2017 przybyła Księżna Claire  wraz z trojgiem dzieci Louise, Nicolas i Aymeric. Jako Goście Honorowi zasiedli również  Madame la Baronne Janine Delruelle, Prezes Fundacji Księcia Laurenta oraz inni Szanowni Goście.

 

And I dreamt of painting Marty Kunikowskiej

 

 

W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej została zaprezentowana wystawa malarstwa - And I dreamt of painting Marty Kunikowskiej – Mikulskiej. Malarka otrzymała Wyróżnienie honorowe Fundacji im. Franciszki Eibisch.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej powstała jako jedna z pierwszych galerii prywatnych w Polsce. Posiada salony ekspozycyjne w Warszawie, Poznaniu oraz imponujące i prężnie działające od 5 lat w Brukseli.

 

Życie zaklęte w bursztynie

 

 

“Życie zaklęte w bursztynie”, czyli  wystawa w Savignano

Dnia 30 września 2017  w Muzeum w Savignano s/Panaro, dzięki staraniom Stowarzyszenia “Via dell’Ambra” została zainaugurowana wystawa: “Życie zaklęte w bursztynie”.

Plansze ukazały wydarzenia sprzed ok.55 lat, kiedy to owady zamieszkujące tropikalne lasy, przylepiły się do sosnowej żywicy.

 

Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski

 

 

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski do Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.