Domowe sposoby na wszystko

Kategoria: Poradnik domowy Opublikowano: niedziela, 26, luty 2012

NIEPRZYJEMNY ZAPACH W ZMYWARCE Wyeliminujemy go, jeśli przed każdym myciem naczyń włożymy do pojemnika na sztućce skórkę z cytryny.


KLUSKI, będą bardziej puszyste, jeśli do ciasta dodamy wodę mineralną. Podczas gotowania dodajemy do wody trochę oleju, co zapobiegnie klejeniu się klusek

LEKKIE OPARZENIA, od razu polewamy zimną wodą by zapobiec utworzeniu się pęcherza i załagodzić ból. Łagodzące działanie ma również świeżo utarty ziemniak, lub sól kuchenna.

 

PLAMY OLEJU na ubraniach posypujemy talkiem i zostawiamy na 10-15 godzin, talk wchłonie tłuszcz i po plamie nie będzie śladu.


BIAŁKO NA TŁUSTE WŁOSY, przetłuszczaniu włosów zapobiega ubite białko z cytryną nałożone na głowę na 10 minut przed myciem.

Komentarze  

0 #2 Wiesia 2012-05-28 20:43
Jeżeli ma ktoś problemy z cukrzycą-to warto wiedzieć,że gotowana cebula zbija cukier,a także spożywanie cynamonu:)
Cytować
+1 #1 beata 2012-04-11 19:02
lekkie oparzenia...zna m jeszcze inny skuteczny sposob...na oparzenie kladziemy troche musztardy.tak aby pokryc caly oszar oparzenia...nie bedzie pecherzy i usmerzy bol!!sprawdzone !!!!

:lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Kiermasz Wielkanocny w Rzymie

 

 

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Rzymie wraz z Radą Rodziców, działającą przy Szkole, serdecznie zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 21 – 24 marca 2018 roku, w siedzibie Szkoły  via Costantino Maes 23.

Na Kiermaszu będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, które własnoręcznie stworzyli podczas warsztatów wielkanocnych. 

 

Wójcicki: Hawkinga można postawić w jednym szeregu z Einsteinem

 

Na zdjęciu Stephen Hawking. EPA/STEFAN ZAKLIN 21.04.2008

 

Stephena Hawkinga można dzisiaj ze spokojem postawić w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku, w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem - powiedział PAP popularyzator nauki Karol Wójcicki. Słynny astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat.

"Dzisiaj ze spokojem można postawić Stephena Hawkinga w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem, w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku: tak samo popularnych, do końca niezrozumianych, a jednak szalenie fascynujących" - powiedział PAP Karol Wójcicki, popularyzator nauki i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

 

XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku, w Rzymie, w Domu Polskim im. Jana Pawła II odbył się XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech. 

Związek Polaków we Włoszech powstał w 1995 roku, z inicjatywy grupy osób od dawna żyjących w tym kraju i wywodzących się z różnych środowisk polonijnych z całego Półwyspu Apenińskiego. Obecnie ZPwW zrzesza 21 organizacji i instytucji działających na terenie Republiki Włoskiej.

 

Wielkanoc w Bajce

 

 

Polska restauracja w Rzymie – BAJKA zaprasza na wspólne spędzenie świąt Wielkanocnych

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018 godz.13:00