Poczuj to, czyli FEEL i Piotr Kupicha

Kategoria: Wywiady Opublikowano: sobota, 10 sierpień 2013


Zespół FEEL, czyli formacja Piotra Kupichy (wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty) to wciąż wiodąca kapela na polskim rynku muzycznym, która jest laureatem licznych nagród takich jak m.in.: Telekamery, Fryderyki, Eska Music Awards, Viva Comet, Złote Dzioby czy Super Jedynki.

Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. Jesienią 2010 ukazał się soundtrack pod tytułem “Weekend” do filmu Cezarego Pazury, a niedługo po nim utwór „Więcej ile się da” nagrany na potrzeby serialu Rodzinka.pl.

FEEL to nie tylko „Jest już ciemno i słyszę jak anioła głos, który mi mówi pokaż, na co cię stać...” (Piotr Kupicha dla WP.pl, 29/05/2013) ale i „Jeśli czegoś pragniesz” czy „Poczuj to”

 

Piotr Kupicha udzielił wywiadu naszemu portalowi, Mojabancarella.com przed koncertem na ziemi żywieckiej, podczas Dni Gilowic 2013.

Mojabancarella: Kiedy zrodził się pomysł założenia zespołu i kto był jego inicjatorem?
Piotr Kupicha: Pomysł na założenie katowickiego kwartetu powstał w 2006 roku z mojej inicjatywy i Łukasza Korzucha, czyli „klawiszowca” zespołu FEEL

 

 

Mb.: Zespół FEEL to nie tylko Piotr Kupicha, ale też i…
P. K.: Zdecydowanie tak! Oczywiście ja „sygnuję" to swoim nazwiskiem, ponieważ zwykle jest tak , że ten kto powiedzmy „stoi z przodu” jest tym co reprezentuje zespół. na przykład mamy zespół BON JOVI i jest JON BON JOVI, jest U2 i BONO, FEEL i KUPICHA itd., może trochę pokazałem to z takim wielkim rozmachem, ale tylko po to, aby dać poczucie tego, że rzeczywiście zawsze ten, kto stoi z przodu jest liderem zespołu.
Oprócz mnie do zespołu FEEL należą Łukasz Korzuch (instrumenty klawiszowe), Michał Opaliński (perkusja), Michał Nowak (gitara basowa), Jasiu Kitawa i Paweł Pawłowski.

 

Mb.: Dotychczasowy dorobek zespołu to?
P. K.: Dotychczasowy dorobek zespołu to trzy płyty (Feel – 2007, Feel 2 – 2009, Feel 3 - 2011) i  mnóstwo różnych składanek oraz kolędy.

 

Igor Lorek: Wasz najnowszy singiel „Poczuj to” różni się od poprzednich, da się zauważyć, że FEEL jakby trochę zmienił gatunek, więcej jest muzyki pop i elektroniki, skąd ta zmiana?
P. K.: A to tylko, że tak powiem taki przerywnik w naszej działalności. Cały czas szukamy nowych rozwiązań, ponieważ mamy „apetyt na życie”, ale czytaj apetyt na muzykę i to stąd biorą się różne zmiany.

 

Mb.: Czy takiego właśnie stylu jak w nowym singlu „Poczuj to” możemy się spodziewać na Waszej nowej płycie?
P. K.: Niekoniecznie, my jesteśmy cały czas zespołem popowym, koncertowo czasem gramy nawet „ciutkę” mocniej, ale jeśli chodzi o elektronikę, to  myślę, że nie wolno się bać. Ja co prawda elektroniki „ciut” nie rozumiem, ale to nie znaczy, że nie można jej wykorzystywać w muzyce.

 

I. L.: Kiedy możemy spodziewać się Waszej najnowszej płyty?
P. K.: W przyszłym roku na pewno będziemy wydawać naszą nową płytę. Ten rok jest koncertowy, chcemy jeszcze grać sezon, cieszyć się naszą piękną pogodą, gdyż za oknem jest tak jak powinno być…. A na nagrania zaplanowaliśmy sobie jesień i zimę, kiedy chcielibyśmy nagrać kolędy.

 

I. L.: Czy jeszcze w tym roku usłyszymy Wasz nowy singiel z nowej płyty?
P. K.: Nie, nie niekoniecznie. Myślę, że w przyszłym roku na wiosnę też zaskoczymy fanów. Ten rok pozostawimy, na to aby trochę odetchnąć.

 

Mb.: Czy siła i moc, o której śpiewasz w swoim najnowszym singlu „Poczuj to”, to jest właśnie ten czad i energia, którą czujesz podczas koncertów gdy śpiewasz?
P. K.: Widzisz, to jest piosenka o tym, że warto brać życie w swoje ręce i warto poczuć tę moc, którą dają inni, którzy stoją obok ciebie... Często sami czujemy się bezradni, a w grupie jest nam łatwiej. Dlatego właśnie bardzo fajnie czujemy się z zespołem na koncertach, ponieważ jest grupa ludzi, a to z kolei jest elementem psychologii tłumu, nad którą trzeba zapanować i to jest naprawdę fantastyczne. Ja osobiście to uwielbiam!


 

I. L.: Często jest tak, że gdy ktoś zdobędzie sławę i sukces to często coś się psuje, jak to jest, że Wasz zespół się nie rozpadł i ciągle panuje taka wspaniała, przyjazna atmosfera?
P. K.: Nie psuje się, bo chodzimy po prostu do dentysty (rzuca spontanicznie ze śmiechem Piotrek) i jak coś zaczyna się dziać, jest jakieś przebarwienie no to w tym momencie próbujemy wyprzedzić złe myśli. Jest tylko jedna recepta, musisz zawsze troszeczkę myśleć na przód, czyli musisz wyprzedzać myśli. To nie może być tak, że my teraz tutaj siedzimy i bawimy się, trzeba myśleć tym, co będzie za tydzień, za miesiąc czy pół roku…

 

Mb.: Są wakacje a zespół FEEL ciężko pracuje, kiedy Wy macie wakacje?
P. K.: Wakacje to jest taki czas, kiedy jeździmy i szukamy tak zwanej dziury wakacyjnej. Weekendy są zajęte, więc takich pełnych wakacji, już nie mówię o PRL-owskim schemacie  trzy tygodnie, ale takich pełnych wakacji nie ma i myślę, że trzeba szukać tych możliwości wakacyjnych, nawet, jeżeli to mają być skałki, góry czy nasze jezioro, polskie morze, mazury… trzeba szukać tych fajnych miejsc.

 

Mb.: A właśnie, jeśli chodzi o skałki, jesteś pasjonatem wspinaczki górskiej czyli między koncertami jest Mount Blanc, Kilimandżaro, jak łączysz te dwie pasje, jak sobie dajesz radę?
P. K.: Daję sobie radę i można to połączyć! Wspinaczkę uprawiam, gdy nie gramy już tyle koncertów, na przykład Kilimandżaro to był październik a Mount Blanc to jest (samo wejście i zejście) 48 godzin. Czyli samolotem przedostajesz się do Chamonix, w Chamonix wchodzisz, aklimatyzujesz się poprzez chodzenie po francusko – włoskich górach. Tam na wysokości około 4000 tysięcy czujesz, że już ten organizm lepiej funkcjonuje, później atakujesz szczyt no i prawie 5000 metrów jest zdobytych. Ja lubię góry i lubię takie wyzwania, to jest taka trochę konfrontacja z samym sobą a warto też sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki jesteś? A w górach nie ma że tak powiem półśrodków, bo tam odpowiedź daje ci natura, albo wchodzisz i schodzisz albo wchodzisz i idziesz do nieba.

 

Mb.: To w takim razie, jaki następny szczyt?
P. K.: Myślę, że w przyszłości będę chciał się wybrać do Zermatt, tam jest piękna, najczęściej fotografowana góra na świecie, Matterhorn, którą też bardzo chętnie zdobędę!

 

Mb.: I to w niedalekiej przyszłości?
P. K.: Myślę, że może w tym roku (na jesień - podpowiada menadżer FEEL Marcin Bachara) a może w przyszłym...

 

Mb.: Kiedy można spodziewać się FEEL we Włoszech?
P. K.: Ojej we Włoszech nie wiem, nie byliśmy, ale oczywiście, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie to bardzo chętnie. My byliśmy w każdym kraju Europy oprócz Hiszpanii i Włoch. Fajnie byłoby odwiedzić Włochy!

 

Mb.: Dziękuję bardzo za cenny czas, który nam poświęciłeś przed koncertem, życzymy sukcesów zespołowi FEEL, Tobie osobiście, no i do zobaczenia w Rzymie.
P. K.: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich Polaków we Włoszech a szczególnie czytelników Mojabancarella.

 

Z Piotrem Kupichą, liderem zespołu FEEL rozmawiała Alicja Kołtunowicz i Igor Lorek
Zdjęcia Alicja Kołtunowicz, Barbara Dziedzic, Igor Lorek

 

Mojabancarella 10/08/2013


Komentarze  

0 #1 Paulina 2013-09-25 20:04
Oj jak super by bylo jak by odwiedzili wlochy!! hahahahah :) nie moge sie doczekac tej chwili! =D
Cytować

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.