Poczuj to, czyli FEEL i Piotr Kupicha

Kategoria: Wywiady Opublikowano: sobota, 10 sierpień 2013


Zespół FEEL, czyli formacja Piotra Kupichy (wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty) to wciąż wiodąca kapela na polskim rynku muzycznym, która jest laureatem licznych nagród takich jak m.in.: Telekamery, Fryderyki, Eska Music Awards, Viva Comet, Złote Dzioby czy Super Jedynki.

Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. Jesienią 2010 ukazał się soundtrack pod tytułem “Weekend” do filmu Cezarego Pazury, a niedługo po nim utwór „Więcej ile się da” nagrany na potrzeby serialu Rodzinka.pl.

FEEL to nie tylko „Jest już ciemno i słyszę jak anioła głos, który mi mówi pokaż, na co cię stać...” (Piotr Kupicha dla WP.pl, 29/05/2013) ale i „Jeśli czegoś pragniesz” czy „Poczuj to”

 

Piotr Kupicha udzielił wywiadu naszemu portalowi, Mojabancarella.com przed koncertem na ziemi żywieckiej, podczas Dni Gilowic 2013.

Mojabancarella: Kiedy zrodził się pomysł założenia zespołu i kto był jego inicjatorem?
Piotr Kupicha: Pomysł na założenie katowickiego kwartetu powstał w 2006 roku z mojej inicjatywy i Łukasza Korzucha, czyli „klawiszowca” zespołu FEEL

 

 

Mb.: Zespół FEEL to nie tylko Piotr Kupicha, ale też i…
P. K.: Zdecydowanie tak! Oczywiście ja „sygnuję" to swoim nazwiskiem, ponieważ zwykle jest tak , że ten kto powiedzmy „stoi z przodu” jest tym co reprezentuje zespół. na przykład mamy zespół BON JOVI i jest JON BON JOVI, jest U2 i BONO, FEEL i KUPICHA itd., może trochę pokazałem to z takim wielkim rozmachem, ale tylko po to, aby dać poczucie tego, że rzeczywiście zawsze ten, kto stoi z przodu jest liderem zespołu.
Oprócz mnie do zespołu FEEL należą Łukasz Korzuch (instrumenty klawiszowe), Michał Opaliński (perkusja), Michał Nowak (gitara basowa), Jasiu Kitawa i Paweł Pawłowski.

 

Mb.: Dotychczasowy dorobek zespołu to?
P. K.: Dotychczasowy dorobek zespołu to trzy płyty (Feel – 2007, Feel 2 – 2009, Feel 3 - 2011) i  mnóstwo różnych składanek oraz kolędy.

 

Igor Lorek: Wasz najnowszy singiel „Poczuj to” różni się od poprzednich, da się zauważyć, że FEEL jakby trochę zmienił gatunek, więcej jest muzyki pop i elektroniki, skąd ta zmiana?
P. K.: A to tylko, że tak powiem taki przerywnik w naszej działalności. Cały czas szukamy nowych rozwiązań, ponieważ mamy „apetyt na życie”, ale czytaj apetyt na muzykę i to stąd biorą się różne zmiany.

 

Mb.: Czy takiego właśnie stylu jak w nowym singlu „Poczuj to” możemy się spodziewać na Waszej nowej płycie?
P. K.: Niekoniecznie, my jesteśmy cały czas zespołem popowym, koncertowo czasem gramy nawet „ciutkę” mocniej, ale jeśli chodzi o elektronikę, to  myślę, że nie wolno się bać. Ja co prawda elektroniki „ciut” nie rozumiem, ale to nie znaczy, że nie można jej wykorzystywać w muzyce.

 

I. L.: Kiedy możemy spodziewać się Waszej najnowszej płyty?
P. K.: W przyszłym roku na pewno będziemy wydawać naszą nową płytę. Ten rok jest koncertowy, chcemy jeszcze grać sezon, cieszyć się naszą piękną pogodą, gdyż za oknem jest tak jak powinno być…. A na nagrania zaplanowaliśmy sobie jesień i zimę, kiedy chcielibyśmy nagrać kolędy.

 

I. L.: Czy jeszcze w tym roku usłyszymy Wasz nowy singiel z nowej płyty?
P. K.: Nie, nie niekoniecznie. Myślę, że w przyszłym roku na wiosnę też zaskoczymy fanów. Ten rok pozostawimy, na to aby trochę odetchnąć.

 

Mb.: Czy siła i moc, o której śpiewasz w swoim najnowszym singlu „Poczuj to”, to jest właśnie ten czad i energia, którą czujesz podczas koncertów gdy śpiewasz?
P. K.: Widzisz, to jest piosenka o tym, że warto brać życie w swoje ręce i warto poczuć tę moc, którą dają inni, którzy stoją obok ciebie... Często sami czujemy się bezradni, a w grupie jest nam łatwiej. Dlatego właśnie bardzo fajnie czujemy się z zespołem na koncertach, ponieważ jest grupa ludzi, a to z kolei jest elementem psychologii tłumu, nad którą trzeba zapanować i to jest naprawdę fantastyczne. Ja osobiście to uwielbiam!


 

I. L.: Często jest tak, że gdy ktoś zdobędzie sławę i sukces to często coś się psuje, jak to jest, że Wasz zespół się nie rozpadł i ciągle panuje taka wspaniała, przyjazna atmosfera?
P. K.: Nie psuje się, bo chodzimy po prostu do dentysty (rzuca spontanicznie ze śmiechem Piotrek) i jak coś zaczyna się dziać, jest jakieś przebarwienie no to w tym momencie próbujemy wyprzedzić złe myśli. Jest tylko jedna recepta, musisz zawsze troszeczkę myśleć na przód, czyli musisz wyprzedzać myśli. To nie może być tak, że my teraz tutaj siedzimy i bawimy się, trzeba myśleć tym, co będzie za tydzień, za miesiąc czy pół roku…

 

Mb.: Są wakacje a zespół FEEL ciężko pracuje, kiedy Wy macie wakacje?
P. K.: Wakacje to jest taki czas, kiedy jeździmy i szukamy tak zwanej dziury wakacyjnej. Weekendy są zajęte, więc takich pełnych wakacji, już nie mówię o PRL-owskim schemacie  trzy tygodnie, ale takich pełnych wakacji nie ma i myślę, że trzeba szukać tych możliwości wakacyjnych, nawet, jeżeli to mają być skałki, góry czy nasze jezioro, polskie morze, mazury… trzeba szukać tych fajnych miejsc.

 

Mb.: A właśnie, jeśli chodzi o skałki, jesteś pasjonatem wspinaczki górskiej czyli między koncertami jest Mount Blanc, Kilimandżaro, jak łączysz te dwie pasje, jak sobie dajesz radę?
P. K.: Daję sobie radę i można to połączyć! Wspinaczkę uprawiam, gdy nie gramy już tyle koncertów, na przykład Kilimandżaro to był październik a Mount Blanc to jest (samo wejście i zejście) 48 godzin. Czyli samolotem przedostajesz się do Chamonix, w Chamonix wchodzisz, aklimatyzujesz się poprzez chodzenie po francusko – włoskich górach. Tam na wysokości około 4000 tysięcy czujesz, że już ten organizm lepiej funkcjonuje, później atakujesz szczyt no i prawie 5000 metrów jest zdobytych. Ja lubię góry i lubię takie wyzwania, to jest taka trochę konfrontacja z samym sobą a warto też sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki jesteś? A w górach nie ma że tak powiem półśrodków, bo tam odpowiedź daje ci natura, albo wchodzisz i schodzisz albo wchodzisz i idziesz do nieba.

 

Mb.: To w takim razie, jaki następny szczyt?
P. K.: Myślę, że w przyszłości będę chciał się wybrać do Zermatt, tam jest piękna, najczęściej fotografowana góra na świecie, Matterhorn, którą też bardzo chętnie zdobędę!

 

Mb.: I to w niedalekiej przyszłości?
P. K.: Myślę, że może w tym roku (na jesień - podpowiada menadżer FEEL Marcin Bachara) a może w przyszłym...

 

Mb.: Kiedy można spodziewać się FEEL we Włoszech?
P. K.: Ojej we Włoszech nie wiem, nie byliśmy, ale oczywiście, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie to bardzo chętnie. My byliśmy w każdym kraju Europy oprócz Hiszpanii i Włoch. Fajnie byłoby odwiedzić Włochy!

 

Mb.: Dziękuję bardzo za cenny czas, który nam poświęciłeś przed koncertem, życzymy sukcesów zespołowi FEEL, Tobie osobiście, no i do zobaczenia w Rzymie.
P. K.: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich Polaków we Włoszech a szczególnie czytelników Mojabancarella.

 

Z Piotrem Kupichą, liderem zespołu FEEL rozmawiała Alicja Kołtunowicz i Igor Lorek
Zdjęcia Alicja Kołtunowicz, Barbara Dziedzic, Igor Lorek

 

Mojabancarella 10/08/2013


Komentarze  

0 #1 Paulina 2013-09-25 20:04
Oj jak super by bylo jak by odwiedzili wlochy!! hahahahah :) nie moge sie doczekac tej chwili! =D
Cytować

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-2018

 

 

2.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w siedzibie szkoły. Z tej okazji gościli u nas Wicekonsul Wydziały Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, pan Michał Drożniewski oraz płk Dariusz Skrodzki z JFC NATO.

Uroczystość została otwarta przez dyrektorki szkoły, panią Annę Smolińska i Agnieszkę Folcik, po czym, zaproszeni goście przekazali swoje pozdrowienia i wyrazy uznania dla całej szkolnej społeczności. Szkoła otrzymała  upominki od Wicekonsula Drożniewskiego w formie materiałów dydaktyczych i od płk Skrodzkiego pamiątkową statuetkę Wojska Polskiego.

W tym roku, w podziękowaniu za otwarte serce, życzliwość i przychylność wobec działań szkoły, polska szkoła przyznała pierwsze dyplomy "Przyjaciela Szkoły".

Zostali uhonorowani płk Skrodzki, Pani Konsul Ewa Mamaj, Wicekonsul Michał Drożniewski oraz Ewa Nytko.  

Poradnik Kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

 

 

Z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przygotowało poradnik dla polskich obywateli udających się na mundial.

Przygotowany poradnik zawiera praktyczne informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, warunków wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej czy zachowania się w typowej sytuacji losowej (np. utrata dokumentu tożsamości). Interaktywna broszura, którą można łatwo odczytać za pomocą urządzeń mobilnych, zawiera także dane teleadresowe polskich urzędów konsularnych działających w Federacji Rosyjskiej, w tym Mobilnych Punktów Konsularnych w Kazaniu i Wołgogradzie otwartych specjalnie na czas trwania Mundialu.

 

Drużyna "Polonia" na rzymskim Marszu Różowej Wstążki

 

 

Już po raz 6. Drużyna "Polonia" uczestniczyła w rzymskim 2 km. marszu Różowej Wstążki. Inicjatywę dla Polaków, jak co roku, zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, pod Patronatem Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie.

 

Hawajskie Party w Neapolu

 

 

Stowarzyszenie Instytut dla Polonii z Neapolu, serdecznie zaprasza na powitanie lata w hawajskim rytmie, które odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku w Sayonara Eventi – Lago Patria, od godz. 21.00. Wieczór poprowadzi oczywiście DJ EVA.

Hawajskie stroje mile widziane.

Rezerwacja i info pod numerem 333 999 86 96

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 04/06/2018

 

Spałem w Pile – Artur Andrus

 

 

Artur Andrus, Mistrz Mowy Polskiej, artysta tak płodny, który pisze wiersze i piosenki, że tak powiem z marszu, komentator w Szkle Kontaktowym, wieloletni dziennikarz, egzaminy na studiach zaliczał wierszem, uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, płyta „Myśliwiecka” pokryła się podwójną platyną, „Cyniczne córy Zurychu”, kolejna platyna.