Autostopem do sukcesu

Kategoria: Wywiady Opublikowano: środa, 29, luty 2012


Joanna Dławichowska, kobieta sukcesu, wraz z siostrą prowadzi jeden z większych zakładów rekonstrukcji paznokci w Rzymie.


Ewa S.: Jak zaczęła się Pani przygoda z Italią?
Joanna Dławichowska: Przygoda moja zaczęła się w 1993r. Wraz z nauczycielem i dwoma koleżankami  z liceum postanowiliśmy udać się w    niezapomnianą podróż autostopem po Europie. Pierwszym celem pozytywnie zwariowanych nastolatków był Rzym. Urok wiecznego miasta zachwycił nas      do tego stopnia, że postanowiłam pozostać tutaj dłużej.

 


E. S., Dlaczego akurat wyjazd za granicę?
J. D. Nie miałam nic do stracenia, po maturze z braku miejsc nie dostałam się na wymarzone studia, więc postanowiłam zostać tutaj. Początkowo pracowałam na „stałce”, potem jak większość Polek zajęłam się sprzątaniem.

 

 


E.S., Jakie było Pani marzenie w tamtym okresie?
J. D. Na pewnym etapie mojego życia zorientowałam się, że chcę czegoś więcej, postanowiłam zaryzykować. Wraz z siostrą zainwestowałyśmy całe nasze oszczędności w zakład. Oczywiście    początki były trudne, stać nas było na wynajęcie jedynie maleńkiego lokalu. Moja rola ograniczała się  do spraw formalnych, natomiast moją siostrę przepełniał nieokiełznany talent tworzenia. W dużej mierze do naszego sukcesu przyczyniły się warunki rynkowe. W ostatnich latach z pewnością wzrósł popyt na tego rodzaju usługi.

E. S. Czy warto spełniać swoje marzenia?
J. D. O tak! Dzisiaj w naszym salonie pracuje 8 dziewczyn, prowadzimy kursy rekonstrukcji oraz nail artu, oprócz tego mamy własny sklep on line.  http://www.pinknails.it/
Warto zainwestować we własne marzenia i piąć się do celu, zamiast narzekać i oczekiwać od innych, że coś za nas lub dla nas zrobią.

E. S. Odwaga Pani Joasi, dla nas powinna być dowodem na to, że należy wierzyć w marzenia, że jeżeli pragniemy odmienić nasz los to warto zdobyć się na odwagę. Dla wielu z nas, Polek we Włoszech, fakt pracy, jako sprzątaczki, opiekunki do dzieci czy praca przy opiece ze starszymi ludźmi, sprawia, że nasza samoocena jest zaniżona. Jednak tak nie powinno być, należy pamiętać, że życie jest tylko jedno i tylko od nas zależy jak je przeżyjemy, że jeśli my sami nie wyznaczymy dla siebie własnego celu to prędzej czy później staniemy się środkiem, który inni wykorzystują do własnych korzyści. Pani Joanna nie poprzestała na sukcesie, jaki zdołała osiągnąć, 2 lata temu postanowiła rozwijać się również w sferze intelektualnej. Jest matką samotnie wychowującą dwójkę wspaniałych dzieci, prowadzi własny, niemały biznes, a ponadto studiuje prawo, a co więcej jest jedną z najlepszych studentek.

 

E. S. Pani Joanno, dziękuję za rozmowę i życzę wszelkiej pomyślności.
J. D. Dziękuję również i pozdrawiam czytelników mojabancarella.com


Ewa S.

 

mojabancarella.com

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Kiermasz Wielkanocny w Rzymie

 

 

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Rzymie wraz z Radą Rodziców, działającą przy Szkole, serdecznie zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 21 – 24 marca 2018 roku, w siedzibie Szkoły  via Costantino Maes 23.

Na Kiermaszu będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, które własnoręcznie stworzyli podczas warsztatów wielkanocnych. 

 

Wójcicki: Hawkinga można postawić w jednym szeregu z Einsteinem

 

Na zdjęciu Stephen Hawking. EPA/STEFAN ZAKLIN 21.04.2008

 

Stephena Hawkinga można dzisiaj ze spokojem postawić w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku, w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem - powiedział PAP popularyzator nauki Karol Wójcicki. Słynny astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat.

"Dzisiaj ze spokojem można postawić Stephena Hawkinga w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem, w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku: tak samo popularnych, do końca niezrozumianych, a jednak szalenie fascynujących" - powiedział PAP Karol Wójcicki, popularyzator nauki i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

 

XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku, w Rzymie, w Domu Polskim im. Jana Pawła II odbył się XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech. 

Związek Polaków we Włoszech powstał w 1995 roku, z inicjatywy grupy osób od dawna żyjących w tym kraju i wywodzących się z różnych środowisk polonijnych z całego Półwyspu Apenińskiego. Obecnie ZPwW zrzesza 21 organizacji i instytucji działających na terenie Republiki Włoskiej.

 

Wielkanoc w Bajce

 

 

Polska restauracja w Rzymie – BAJKA zaprasza na wspólne spędzenie świąt Wielkanocnych

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018 godz.13:00