Autostopem do sukcesu

Kategoria: Wywiady Opublikowano: środa, 29, luty 2012


Joanna Dławichowska, kobieta sukcesu, wraz z siostrą prowadzi jeden z większych zakładów rekonstrukcji paznokci w Rzymie.


Ewa S.: Jak zaczęła się Pani przygoda z Italią?
Joanna Dławichowska: Przygoda moja zaczęła się w 1993r. Wraz z nauczycielem i dwoma koleżankami  z liceum postanowiliśmy udać się w    niezapomnianą podróż autostopem po Europie. Pierwszym celem pozytywnie zwariowanych nastolatków był Rzym. Urok wiecznego miasta zachwycił nas      do tego stopnia, że postanowiłam pozostać tutaj dłużej.

 


E. S., Dlaczego akurat wyjazd za granicę?
J. D. Nie miałam nic do stracenia, po maturze z braku miejsc nie dostałam się na wymarzone studia, więc postanowiłam zostać tutaj. Początkowo pracowałam na „stałce”, potem jak większość Polek zajęłam się sprzątaniem.

 

 


E.S., Jakie było Pani marzenie w tamtym okresie?
J. D. Na pewnym etapie mojego życia zorientowałam się, że chcę czegoś więcej, postanowiłam zaryzykować. Wraz z siostrą zainwestowałyśmy całe nasze oszczędności w zakład. Oczywiście    początki były trudne, stać nas było na wynajęcie jedynie maleńkiego lokalu. Moja rola ograniczała się  do spraw formalnych, natomiast moją siostrę przepełniał nieokiełznany talent tworzenia. W dużej mierze do naszego sukcesu przyczyniły się warunki rynkowe. W ostatnich latach z pewnością wzrósł popyt na tego rodzaju usługi.

E. S. Czy warto spełniać swoje marzenia?
J. D. O tak! Dzisiaj w naszym salonie pracuje 8 dziewczyn, prowadzimy kursy rekonstrukcji oraz nail artu, oprócz tego mamy własny sklep on line.  http://www.pinknails.it/
Warto zainwestować we własne marzenia i piąć się do celu, zamiast narzekać i oczekiwać od innych, że coś za nas lub dla nas zrobią.

E. S. Odwaga Pani Joasi, dla nas powinna być dowodem na to, że należy wierzyć w marzenia, że jeżeli pragniemy odmienić nasz los to warto zdobyć się na odwagę. Dla wielu z nas, Polek we Włoszech, fakt pracy, jako sprzątaczki, opiekunki do dzieci czy praca przy opiece ze starszymi ludźmi, sprawia, że nasza samoocena jest zaniżona. Jednak tak nie powinno być, należy pamiętać, że życie jest tylko jedno i tylko od nas zależy jak je przeżyjemy, że jeśli my sami nie wyznaczymy dla siebie własnego celu to prędzej czy później staniemy się środkiem, który inni wykorzystują do własnych korzyści. Pani Joanna nie poprzestała na sukcesie, jaki zdołała osiągnąć, 2 lata temu postanowiła rozwijać się również w sferze intelektualnej. Jest matką samotnie wychowującą dwójkę wspaniałych dzieci, prowadzi własny, niemały biznes, a ponadto studiuje prawo, a co więcej jest jedną z najlepszych studentek.

 

E. S. Pani Joanno, dziękuję za rozmowę i życzę wszelkiej pomyślności.
J. D. Dziękuję również i pozdrawiam czytelników mojabancarella.com


Ewa S.

 

mojabancarella.com

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Andrzejki w Rzymie

 

 

Stowarzyszenia Kulturalne Mojabancarella i Videopyja zapraszają na polonijna zabawę andrzejkową, która odbędzie się w Rzymie 2 grudnia 2017 roku, od godz. 20.00 w Idea Hotel Nomentana.

Dobrą kolację i świetną zabawę, którą poprowadzi DJ EWA NYTKO uświetni obecność wróżki. Nasza wspaniała Czarownica każdemu przepowie świetlaną przyszłość oraz szczęście w miłości.

 

Światowy Dzień Cukrzycy - Rzym 2017

 

 

Stowarzyszenie Lr Rondini, jak co roku organizuje Światowy Dzień Cukrzycy w Rzymie i z tej okazji zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz konsultacji z diabetologiem. 

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation – IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization – WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

 

Andrzejki w Capaccio

 

 

Obywatelko, obywatelu!!! Stowarzyszenie „Orzeł Biały” zaprasza na zabawę andrzejkową w stylu PRLu, która odbędzie się 25 listopada 2017 roku w „Villaggio Selene Mare” – Capaccio Paestum (SA), od 20.30.

W programie kolacja, wiele gier i konkursów oraz wspaniała muzyka lat 60/70/80-tych, którą zagra dla Was duet polsko-włoski „GLI ACUSTICA LIVE”. Pani Anna Oliwia Sójka z wielką przyjemnością zaśpiewa po polsku i dla Polaków. Serdecznie zapraszamy. 

Ilość miejsc ograniczona. Info. i rezerwacja 3822626094

Mojabancarella 10/11/2017

 

 

Omaggio alla libertà

 

 

Stowarzyszenie Polonia w Cesenie zaprasza na „Omaggio alla libertà” - koncert muzyki poważnej, zorganizowany z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległosci, który odbedzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 20.30 w Conservatorio di Musica „B. Moderna”.

Przy fortepianie zasiądzie pianistka Dominika Szlezynger.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 10/11/2017