Autostopem do sukcesu

Kategoria: Wywiady Opublikowano: środa, 29, luty 2012


Joanna Dławichowska, kobieta sukcesu, wraz z siostrą prowadzi jeden z większych zakładów rekonstrukcji paznokci w Rzymie.


Ewa S.: Jak zaczęła się Pani przygoda z Italią?
Joanna Dławichowska: Przygoda moja zaczęła się w 1993r. Wraz z nauczycielem i dwoma koleżankami  z liceum postanowiliśmy udać się w    niezapomnianą podróż autostopem po Europie. Pierwszym celem pozytywnie zwariowanych nastolatków był Rzym. Urok wiecznego miasta zachwycił nas      do tego stopnia, że postanowiłam pozostać tutaj dłużej.

 


E. S., Dlaczego akurat wyjazd za granicę?
J. D. Nie miałam nic do stracenia, po maturze z braku miejsc nie dostałam się na wymarzone studia, więc postanowiłam zostać tutaj. Początkowo pracowałam na „stałce”, potem jak większość Polek zajęłam się sprzątaniem.

 

 


E.S., Jakie było Pani marzenie w tamtym okresie?
J. D. Na pewnym etapie mojego życia zorientowałam się, że chcę czegoś więcej, postanowiłam zaryzykować. Wraz z siostrą zainwestowałyśmy całe nasze oszczędności w zakład. Oczywiście    początki były trudne, stać nas było na wynajęcie jedynie maleńkiego lokalu. Moja rola ograniczała się  do spraw formalnych, natomiast moją siostrę przepełniał nieokiełznany talent tworzenia. W dużej mierze do naszego sukcesu przyczyniły się warunki rynkowe. W ostatnich latach z pewnością wzrósł popyt na tego rodzaju usługi.

E. S. Czy warto spełniać swoje marzenia?
J. D. O tak! Dzisiaj w naszym salonie pracuje 8 dziewczyn, prowadzimy kursy rekonstrukcji oraz nail artu, oprócz tego mamy własny sklep on line.  http://www.pinknails.it/
Warto zainwestować we własne marzenia i piąć się do celu, zamiast narzekać i oczekiwać od innych, że coś za nas lub dla nas zrobią.

E. S. Odwaga Pani Joasi, dla nas powinna być dowodem na to, że należy wierzyć w marzenia, że jeżeli pragniemy odmienić nasz los to warto zdobyć się na odwagę. Dla wielu z nas, Polek we Włoszech, fakt pracy, jako sprzątaczki, opiekunki do dzieci czy praca przy opiece ze starszymi ludźmi, sprawia, że nasza samoocena jest zaniżona. Jednak tak nie powinno być, należy pamiętać, że życie jest tylko jedno i tylko od nas zależy jak je przeżyjemy, że jeśli my sami nie wyznaczymy dla siebie własnego celu to prędzej czy później staniemy się środkiem, który inni wykorzystują do własnych korzyści. Pani Joanna nie poprzestała na sukcesie, jaki zdołała osiągnąć, 2 lata temu postanowiła rozwijać się również w sferze intelektualnej. Jest matką samotnie wychowującą dwójkę wspaniałych dzieci, prowadzi własny, niemały biznes, a ponadto studiuje prawo, a co więcej jest jedną z najlepszych studentek.

 

E. S. Pani Joanno, dziękuję za rozmowę i życzę wszelkiej pomyślności.
J. D. Dziękuję również i pozdrawiam czytelników mojabancarella.com


Ewa S.

 

mojabancarella.com

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Polski pub w Rzymie

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

10 rekordów związanych ze świętami

 

 

Ile mierzy największy Mikołaj na świecie, czy najwyższa sztuczna choinka? 

W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko? Niektóre liczby mogą zaskoczyć! Poznaj 10 wyjątkowych rekordów związanych ze świętami. 

Co roku w grudniu kolejni śmiałkowie usiłują ustanowić nowe świąteczne rekordy. Niektórzy dzięki temu na zawsze zapisują się na kartach księgi Guinnessa. 

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

 

Szanowni Państwo,

w tym rozpoczętym właśnie Nowym 2018 Roku pragnę każdemu z osobna życzyć wszelkiej pomyślności. Miłości na każdy dzień roku oraz uśmiechu na twarzy. Nadziei na lepsze jutro dla tych, którym jej brakuje. Zdrowia dla każdego, gdyż to jest najważniejsze. Sama wiem jak trzeba przewalutować i zmienić swoje życie, gdy coś w naszym organizmie szwankuje.

Jednak najważniejsze są marzenia, to ich spełnienia życzę Wam wszystkim.

6. urodziny sklepu „U MICHAŁA”

 

 

Michał Zalewski, Dorota Budnicka i Sara Zalewska serdecznie zapraszają na 6-tą rocznicę powstania sklepu polskiego w Rzymie „U MICHAŁA”, które odbędą się 3 grudnia, w siedzibie sklepu na Viale Trastevere 233.

Jak co roku będziemy mogli posmakować polskich specjałów, zrobić zakupy i zamówić produkty na święta Bożego Narodzenia. A święta już za pasem!