Autostopem do sukcesu

Kategoria: Wywiady Opublikowano: środa, 29 luty 2012


Joanna Dławichowska, kobieta sukcesu, wraz z siostrą prowadzi jeden z większych zakładów rekonstrukcji paznokci w Rzymie.


Ewa S.: Jak zaczęła się Pani przygoda z Italią?
Joanna Dławichowska: Przygoda moja zaczęła się w 1993r. Wraz z nauczycielem i dwoma koleżankami  z liceum postanowiliśmy udać się w    niezapomnianą podróż autostopem po Europie. Pierwszym celem pozytywnie zwariowanych nastolatków był Rzym. Urok wiecznego miasta zachwycił nas      do tego stopnia, że postanowiłam pozostać tutaj dłużej.

 


E. S., Dlaczego akurat wyjazd za granicę?
J. D. Nie miałam nic do stracenia, po maturze z braku miejsc nie dostałam się na wymarzone studia, więc postanowiłam zostać tutaj. Początkowo pracowałam na „stałce”, potem jak większość Polek zajęłam się sprzątaniem.

 

 


E.S., Jakie było Pani marzenie w tamtym okresie?
J. D. Na pewnym etapie mojego życia zorientowałam się, że chcę czegoś więcej, postanowiłam zaryzykować. Wraz z siostrą zainwestowałyśmy całe nasze oszczędności w zakład. Oczywiście    początki były trudne, stać nas było na wynajęcie jedynie maleńkiego lokalu. Moja rola ograniczała się  do spraw formalnych, natomiast moją siostrę przepełniał nieokiełznany talent tworzenia. W dużej mierze do naszego sukcesu przyczyniły się warunki rynkowe. W ostatnich latach z pewnością wzrósł popyt na tego rodzaju usługi.

E. S. Czy warto spełniać swoje marzenia?
J. D. O tak! Dzisiaj w naszym salonie pracuje 8 dziewczyn, prowadzimy kursy rekonstrukcji oraz nail artu, oprócz tego mamy własny sklep on line.  http://www.pinknails.it/
Warto zainwestować we własne marzenia i piąć się do celu, zamiast narzekać i oczekiwać od innych, że coś za nas lub dla nas zrobią.

E. S. Odwaga Pani Joasi, dla nas powinna być dowodem na to, że należy wierzyć w marzenia, że jeżeli pragniemy odmienić nasz los to warto zdobyć się na odwagę. Dla wielu z nas, Polek we Włoszech, fakt pracy, jako sprzątaczki, opiekunki do dzieci czy praca przy opiece ze starszymi ludźmi, sprawia, że nasza samoocena jest zaniżona. Jednak tak nie powinno być, należy pamiętać, że życie jest tylko jedno i tylko od nas zależy jak je przeżyjemy, że jeśli my sami nie wyznaczymy dla siebie własnego celu to prędzej czy później staniemy się środkiem, który inni wykorzystują do własnych korzyści. Pani Joanna nie poprzestała na sukcesie, jaki zdołała osiągnąć, 2 lata temu postanowiła rozwijać się również w sferze intelektualnej. Jest matką samotnie wychowującą dwójkę wspaniałych dzieci, prowadzi własny, niemały biznes, a ponadto studiuje prawo, a co więcej jest jedną z najlepszych studentek.

 

E. S. Pani Joanno, dziękuję za rozmowę i życzę wszelkiej pomyślności.
J. D. Dziękuję również i pozdrawiam czytelników mojabancarella.com


Ewa S.

 

mojabancarella.com

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-2018

 

 

2.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w siedzibie szkoły. Z tej okazji gościli u nas Wicekonsul Wydziały Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, pan Michał Drożniewski oraz płk Dariusz Skrodzki z JFC NATO.

Uroczystość została otwarta przez dyrektorki szkoły, panią Annę Smolińska i Agnieszkę Folcik, po czym, zaproszeni goście przekazali swoje pozdrowienia i wyrazy uznania dla całej szkolnej społeczności. Szkoła otrzymała  upominki od Wicekonsula Drożniewskiego w formie materiałów dydaktyczych i od płk Skrodzkiego pamiątkową statuetkę Wojska Polskiego.

W tym roku, w podziękowaniu za otwarte serce, życzliwość i przychylność wobec działań szkoły, polska szkoła przyznała pierwsze dyplomy "Przyjaciela Szkoły".

Zostali uhonorowani płk Skrodzki, Pani Konsul Ewa Mamaj, Wicekonsul Michał Drożniewski oraz Ewa Nytko.  

Poradnik Kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

 

 

Z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przygotowało poradnik dla polskich obywateli udających się na mundial.

Przygotowany poradnik zawiera praktyczne informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, warunków wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej czy zachowania się w typowej sytuacji losowej (np. utrata dokumentu tożsamości). Interaktywna broszura, którą można łatwo odczytać za pomocą urządzeń mobilnych, zawiera także dane teleadresowe polskich urzędów konsularnych działających w Federacji Rosyjskiej, w tym Mobilnych Punktów Konsularnych w Kazaniu i Wołgogradzie otwartych specjalnie na czas trwania Mundialu.