W kwietniu tydzień kultury we Włoszech

Kategoria: Ciekawostki Opublikowano: środa, 07, marzec 2012

Już po raz czternasty pod patronatem Włoskiego Ministerstwa Kultury ( Ministero per i Beni e le Attività Culturali) w kwietniu pod hasłem “ kultura należy do wszystkich, skorzystaj z niej także ty „ tj, “La cultura è di tutti: partecipa anche tu” wszystkie muzea państwowe otwierają swe podwoje dla zwiedzających gratis!!!

 

 

Tegoroczny TYDZIEŃ KULTURY będzie trwał 9 dni, od 14 do 22 kwietnia 2012 r. W ramach promocji kultury narodowej, wszystkie obiekty państwowe takie jak muzea, archiwa, biblioteki, wykopaliska archeologiczne, sale wystawowe na całym terytorium Italii, zostaną otwarte dla zwiedzających.

 

 

Tydzień kultury zapowiada się, jako wielkie święto Kultury, pisane przez duże” K “, ze względu na liczne imprezy towarzyszące, wystawy, sympozja, koncerty, specjalne programy zwiedzania z przewodnikiem i wiele innych atrakcji.A wszystko to, by przybliżyć społeczeństwu możliwość obcowania ze sztuką, a zwiedzanie uczynić wyjątkowym.Nic, więc dziwnego, że jest najbardziej oczekiwanym okresem w roku turystycznym, nie tylko przez turystów.

Jeśli weżmiemy pod uwagę ile my mieszkający w Rzymie i okolicach mamy  pięknych miejsc; Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, czy Galeria Borghese…. i wszystkie one  będą dostępne dla każdego z nas, bez konieczności kupowania biletu.
No, cóż można rzec, iż w kryzysie tylko korzystanie z kultury się opłaci!!
Więcej informacji na stronie MiBAC
http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_1226829710.html
Wszystkie informacje w Rzymie, infolinia informacji turystycznej (PIT) nrumer tel.  06-06-08

 

m.w.

 

mojabancarella.com

 

Komentarze

+1 #1 ela 2012-03-12 11:52
Dziekuje za wspaniala informacje!!!! Dzieki wam z pewnoscia skorzytam z darmowego wejscia do jakiegos muzeum!!!!
p.s przez przypadek odkrylam Wasza strone i musze przyznac, ze znalazlam tu wiele ciekawych rzeczy....mam nadzieje, ze to tylko poczatek????
pozdrawiam mojabancarelle! !!

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Kiermasz Wielkanocny w Rzymie

 

 

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Rzymie wraz z Radą Rodziców, działającą przy Szkole, serdecznie zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 21 – 24 marca 2018 roku, w siedzibie Szkoły  via Costantino Maes 23.

Na Kiermaszu będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, które własnoręcznie stworzyli podczas warsztatów wielkanocnych. 

 

Wójcicki: Hawkinga można postawić w jednym szeregu z Einsteinem

 

Na zdjęciu Stephen Hawking. EPA/STEFAN ZAKLIN 21.04.2008

 

Stephena Hawkinga można dzisiaj ze spokojem postawić w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku, w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem - powiedział PAP popularyzator nauki Karol Wójcicki. Słynny astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat.

"Dzisiaj ze spokojem można postawić Stephena Hawkinga w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem, w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku: tak samo popularnych, do końca niezrozumianych, a jednak szalenie fascynujących" - powiedział PAP Karol Wójcicki, popularyzator nauki i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

 

XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku, w Rzymie, w Domu Polskim im. Jana Pawła II odbył się XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech. 

Związek Polaków we Włoszech powstał w 1995 roku, z inicjatywy grupy osób od dawna żyjących w tym kraju i wywodzących się z różnych środowisk polonijnych z całego Półwyspu Apenińskiego. Obecnie ZPwW zrzesza 21 organizacji i instytucji działających na terenie Republiki Włoskiej.

 

Wielkanoc w Bajce

 

 

Polska restauracja w Rzymie – BAJKA zaprasza na wspólne spędzenie świąt Wielkanocnych

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018 godz.13:00