Z ratunkiem dla historycznego jachtu FREY-a

Kategoria: Ciekawostki Opublikowano: środa, 28, marzec 2018

 

 

Z początkiem tego roku ruszyła akcja ratowania historycznego jachtu FREY-a. 

Akcja organizowana przez Fundację „Kuźnia Wikingów” z Rybnika. 

Celem akcji jest wyremontowanie i odrestaurowanie historycznego jakże zasłużonego dla polskiego żeglarstwa jachtu FREY-a. 

Stalowy jacht klasy J-80, stworzony do żeglugi w ciężkich warunkach – jeden z dzielniejszych jachtów w historii naszego żeglarstwa. 

 

Właśnie na tym jachcie kapitan Dariusz Bogucki wraz ze swoją załogą jako pierwszy polski jacht żaglowy, a drugi na świecie zdobyli zachodni brzeg Grenlandii. 

 

Celem fundacji jest przeprowadzenie generalnego remontu, który doprowadzi jacht to czasów dawnej świetności -z zachowaniem ducha i „harcerskiego” typu zabudowy. 

 

Planowany termin zakończenia remontu to późna wiosna 2019 –Anna Bielecka i Piotr Ferenc pragną uczcić 50-lecie rejsu kpt. Boguckiego. 

 

Chcą zorganizować rejs tym samym jachtem, tym samym szlakiem by oddać hołd załodze Freyi jak również wszystkim wielkim żeglarzom, którzy przetarli szlaki dla kolejnych pokoleń. 

 

 

We wspieranie akcji włączyli się już do tej pory: Krzysztof Baranowski, Zbyszek „Gutek” Gutkowski, Ryszard Wojnowski, Jurek Radomski, Jarek Kaczorowski, Krystian Szypka, Marek Kamiński, Romuald Koperski, Jacek Pałkiewicz, Dobrochna Nowak i Szymon Kuczyński z projektu „Zew Oceanu”, Adam Jankowski, Mirek Małek,Marek Szurawski, Ewa Maria Slazka - córka kpt. Dariusza Boguckiego jak również zespoły szantowate EKT Gdynia, Mechanicy Szanty, Dominika Żukowska i Andrej Korycki. 

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.kuznia-wikingow.pl/

oraz na profilu FB https://www.facebook.com/kuzniawikingow/  

 

Mojabancarella 28/03/2018

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Stowarzyszenie Orzeł Biały zaprasza

 

 

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 24/04/2018

Drużyna "POLONIA" w Race for the Cure Roma 2018

 

 

Rak piersi nie wybiera! 

Może dotknąć każdą z nas. Dlatego badajmy się regularnie! 

„Race for the Cure Roma” to czterodniowa, (do 2017r. trzydniowa) największa we Włoszech manifestacja promująca profilaktykę raka piersi, organizowana przez Komen Italia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Włoch -Sergio Mattarella. W 2017 roku wzięło w niej udział ponad 65 tys. osób.

 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini po raz siódmy włącza się w to wydarzenie i jest to jeden z przykładów aktywnego uczestniczenia Polonii w życiu miasta i kraju, w którym od dawna mieszkamy.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych

 

 

ICTF SOPOT 2018

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT 2018, który odbędzie się w dniach 11 - 15 czerwca 2018, w godzinach 8:00 - 23:00 w Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie, powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży - działających w grupach teatralnych i warsztatowych - idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

 

ITAKA poszukuje