W Dniu Kobiet

Kategoria: Wystawy Opublikowano: środa, 29, luty 2012

Również w tym roku Ministerstwo Kultury ( Ministero per i Beni e le Attività Culturali) przyłączyło sie do obchodów Dnia Kobiet!

Aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym!

 

8 marca dla wszystkich Pań wejście do państwowych muzeów we Włoszech GRATIS!!!

 

Muzea, archiwa, biblioteki, wykopaliska archeologiczne, sale wystawowe na całym terytorium Italii do dyspozycji kobiet.
Inicjatywa powstała, aby szczególnie wyczulić społeczeństwo na sztukę, która w każdej epoce rysowała kobietę, jako chimerę dająca natchnienie twórcom. 8 marca, w hołdzie kobietom, to okazja, aby podkreślić jak cenny wkład włożyły i kontynuują wkładać dla rozwoju kultury i sztuki. A kto lepiej niż kobieta oddaje piękno sztuki? Kobieta muza i natchnienie dla malarzy, rzeźbiarzy i poetów.

 

Jak cudownie być kobietą!!!

 

Wszystkie informacje w Rzymie, infolinia informacji turystycznej (PIT) numer tel.  06-06-08
Więcej informacji na stronie internetowej MiBAC.
http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_1147536739.html

 

 

mojabancarella.com

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Kiermasz Wielkanocny w Rzymie

 

 

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Rzymie wraz z Radą Rodziców, działającą przy Szkole, serdecznie zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 21 – 24 marca 2018 roku, w siedzibie Szkoły  via Costantino Maes 23.

Na Kiermaszu będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, które własnoręcznie stworzyli podczas warsztatów wielkanocnych. 

 

Wójcicki: Hawkinga można postawić w jednym szeregu z Einsteinem

 

Na zdjęciu Stephen Hawking. EPA/STEFAN ZAKLIN 21.04.2008

 

Stephena Hawkinga można dzisiaj ze spokojem postawić w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku, w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem - powiedział PAP popularyzator nauki Karol Wójcicki. Słynny astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat.

"Dzisiaj ze spokojem można postawić Stephena Hawkinga w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem, w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku: tak samo popularnych, do końca niezrozumianych, a jednak szalenie fascynujących" - powiedział PAP Karol Wójcicki, popularyzator nauki i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

 

XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku, w Rzymie, w Domu Polskim im. Jana Pawła II odbył się XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech. 

Związek Polaków we Włoszech powstał w 1995 roku, z inicjatywy grupy osób od dawna żyjących w tym kraju i wywodzących się z różnych środowisk polonijnych z całego Półwyspu Apenińskiego. Obecnie ZPwW zrzesza 21 organizacji i instytucji działających na terenie Republiki Włoskiej.

 

Wielkanoc w Bajce

 

 

Polska restauracja w Rzymie – BAJKA zaprasza na wspólne spędzenie świąt Wielkanocnych

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018 godz.13:00