Wystawa Anny Gulak na lotnisku Fiumicino

Kategoria: Wystawy Opublikowano: niedziela, 03, styczeń 2016

 

 

„Il cammino con san Giovanni Paolo II verso li giubileo della misericordia”, to wystawa poswięcona św. Janowi Pawłowi II, którą można oglądać na rzymskim lotnisku Leonardo Da Vinci, Fiumicino.

 

Przylatujących i odlatujących witają twarze św. Jana Pawła II, autorstwa naszej wspaniałej rodaczki Anny Gulak.

 

 

„Wystawa z inicjatywy Lotniska Leonardo Da Vinci i Alitalii pod patronatem Watykanu z okazji Roku Miłosierdzia została uroczyście zainaugurowana przy udziale Jego Eminencji Kardynała Agostino Vallini, wikariusza generalnego Rzymu, Monsignora Andreatta, dyrektora ORP, dyrekcji lotniska i Alitalii, przedstawicieli kurii rzymskiej i miasta Rzymu oraz licznej obecności mediów zagranicznych.

Ekspozycja ma stanowić „wizytówkę” Roku Miłosierdzia i Watykanu dla podróżujących i turystów. Wraz z pracami dotyczącymi Osoby Świętego Jana Pawła II, Orędownika Miłosierdzia, na zamieszczonych konstrukcjach wystawienniczych zostały także zamieszczone zdjęcia „Drzwi Świętych” wraz z informacją o Roku Miłosierdzia w połączeniu z przesłaniem ekspozycji.” (http://www.annagulak.com/blog/)

 

 

Wystawa będzie można oglądać przez cały Rok Miłosierdzia, czyli do listopada 2016 roku.

 

Anna Gulak to młoda, polska artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Zdobywczyni wielu nagród, miedzy innymi w 2012 roku otrzymała Nagrodę Papieskich Akademii nadaną przez Papieża Benedykta XVI, nominowana przez Papieską Akademię Sztuk Pięknych i Wirtuozów Literatury przy Panteonie za osiągnięcia w dziedzinie sztuki oraz za propagowanie estetyki i wartości humanistycznych.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie na lotnisko Fiumicino, nie tylko przy okazji odlotu lub przylotu, ale po to, aby zobaczyć działo naszej utalentowanej rodaczki. 

 

Gratulacje Pani Aniu.

 

Pani Anna Gulak była gościem Radio Rzym – audycja polonijna i tam możecie posłuchać, co mówiła na temat wystawy.

 

Zapraszamy serdecznie na:

https://soundcloud.com/11radio/radio-rzym-del-22122015

 

 

Mojabancarella 03/01/2016

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Polski pub w Rzymie

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

10 rekordów związanych ze świętami

 

 

Ile mierzy największy Mikołaj na świecie, czy najwyższa sztuczna choinka? 

W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko? Niektóre liczby mogą zaskoczyć! Poznaj 10 wyjątkowych rekordów związanych ze świętami. 

Co roku w grudniu kolejni śmiałkowie usiłują ustanowić nowe świąteczne rekordy. Niektórzy dzięki temu na zawsze zapisują się na kartach księgi Guinnessa. 

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

 

Szanowni Państwo,

w tym rozpoczętym właśnie Nowym 2018 Roku pragnę każdemu z osobna życzyć wszelkiej pomyślności. Miłości na każdy dzień roku oraz uśmiechu na twarzy. Nadziei na lepsze jutro dla tych, którym jej brakuje. Zdrowia dla każdego, gdyż to jest najważniejsze. Sama wiem jak trzeba przewalutować i zmienić swoje życie, gdy coś w naszym organizmie szwankuje.

Jednak najważniejsze są marzenia, to ich spełnienia życzę Wam wszystkim.

6. urodziny sklepu „U MICHAŁA”

 

 

Michał Zalewski, Dorota Budnicka i Sara Zalewska serdecznie zapraszają na 6-tą rocznicę powstania sklepu polskiego w Rzymie „U MICHAŁA”, które odbędą się 3 grudnia, w siedzibie sklepu na Viale Trastevere 233.

Jak co roku będziemy mogli posmakować polskich specjałów, zrobić zakupy i zamówić produkty na święta Bożego Narodzenia. A święta już za pasem!