Wystawa Anny Gulak na lotnisku Fiumicino

Kategoria: Wystawy Opublikowano: niedziela, 03, styczeń 2016

 

 

„Il cammino con san Giovanni Paolo II verso li giubileo della misericordia”, to wystawa poswięcona św. Janowi Pawłowi II, którą można oglądać na rzymskim lotnisku Leonardo Da Vinci, Fiumicino.

 

Przylatujących i odlatujących witają twarze św. Jana Pawła II, autorstwa naszej wspaniałej rodaczki Anny Gulak.

 

 

„Wystawa z inicjatywy Lotniska Leonardo Da Vinci i Alitalii pod patronatem Watykanu z okazji Roku Miłosierdzia została uroczyście zainaugurowana przy udziale Jego Eminencji Kardynała Agostino Vallini, wikariusza generalnego Rzymu, Monsignora Andreatta, dyrektora ORP, dyrekcji lotniska i Alitalii, przedstawicieli kurii rzymskiej i miasta Rzymu oraz licznej obecności mediów zagranicznych.

Ekspozycja ma stanowić „wizytówkę” Roku Miłosierdzia i Watykanu dla podróżujących i turystów. Wraz z pracami dotyczącymi Osoby Świętego Jana Pawła II, Orędownika Miłosierdzia, na zamieszczonych konstrukcjach wystawienniczych zostały także zamieszczone zdjęcia „Drzwi Świętych” wraz z informacją o Roku Miłosierdzia w połączeniu z przesłaniem ekspozycji.” (http://www.annagulak.com/blog/)

 

 

Wystawa będzie można oglądać przez cały Rok Miłosierdzia, czyli do listopada 2016 roku.

 

Anna Gulak to młoda, polska artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Zdobywczyni wielu nagród, miedzy innymi w 2012 roku otrzymała Nagrodę Papieskich Akademii nadaną przez Papieża Benedykta XVI, nominowana przez Papieską Akademię Sztuk Pięknych i Wirtuozów Literatury przy Panteonie za osiągnięcia w dziedzinie sztuki oraz za propagowanie estetyki i wartości humanistycznych.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie na lotnisko Fiumicino, nie tylko przy okazji odlotu lub przylotu, ale po to, aby zobaczyć działo naszej utalentowanej rodaczki. 

 

Gratulacje Pani Aniu.

 

Pani Anna Gulak była gościem Radio Rzym – audycja polonijna i tam możecie posłuchać, co mówiła na temat wystawy.

 

Zapraszamy serdecznie na:

https://soundcloud.com/11radio/radio-rzym-del-22122015

 

 

Mojabancarella 03/01/2016

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Stowarzyszenie Orzeł Biały zaprasza

 

 

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 24/04/2018

Drużyna "POLONIA" w Race for the Cure Roma 2018

 

 

Rak piersi nie wybiera! 

Może dotknąć każdą z nas. Dlatego badajmy się regularnie! 

„Race for the Cure Roma” to czterodniowa, (do 2017r. trzydniowa) największa we Włoszech manifestacja promująca profilaktykę raka piersi, organizowana przez Komen Italia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Włoch -Sergio Mattarella. W 2017 roku wzięło w niej udział ponad 65 tys. osób.

 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini po raz siódmy włącza się w to wydarzenie i jest to jeden z przykładów aktywnego uczestniczenia Polonii w życiu miasta i kraju, w którym od dawna mieszkamy.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych

 

 

ICTF SOPOT 2018

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT 2018, który odbędzie się w dniach 11 - 15 czerwca 2018, w godzinach 8:00 - 23:00 w Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie, powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży - działających w grupach teatralnych i warsztatowych - idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

 

ITAKA poszukuje