DZIEŃ POLSKI W RZYMIE

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: niedziela, 15 luty 2015

 

W ramach akcji POLONIA WŁOSKA DLA MŁODYCH POLAKÓW Z BIAŁORUSI w Rzymie 1 marca 2015 roku, w Auli Jana Pawła II – Kościół św. Stanisława, via delle Botteghe Oscure - odbędzie się DZIEŃ POLSKI.

 

Czekamy na Was już od godziny 10.00.

 

Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął:

 

 • Wydział Konsularny przy Ambasadzie RP w Rzymie;
 • Duszpasterstwo Polskie w Rzymie.

 

 

W programie wiersze św. Jana Pawła II, spotkania z ciekawymi ludźmi – Erykiem Jankowskim, Urszulą Rzepczak, występy dzieci i dorosłych, koncerty - zespołu J.A.A.R. i Alka Nowaka, chóru Glaudium Poloniae oraz Fantastyczne Śpiewanie – Tadeusza Burzyńskiego i Romana Bączek.

 

Wśród atrakcji planujemy warsztaty artystyczne dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie Le Rondini, spotkanie z Protezione Civile – Waldemar Zientara opowie o pracy wolontariuszy oraz animacje dla dzieci przygotowane przez Annę Staszek.

 

Można będzie spróbować polskich smakołyków  - degustację zaproponował przygotować sklep polski POLONUS a na małym straganie można będzie kupić różne drobiazgi (całość dochodu przeznaczona jest na cel akcji Polonia włoska dla młodych Polaków z Białorusi).

 

Dokładny program już niebawem.

 

Akcja ma na celu zbiórkę pieniężną przeznaczoną na zapewnienie kilkudniowego pobytu w Rzymie polskim dzieciom z Białorusi. Pobyt ten to nagroda w ramach konkursu organizowanego przez Związek Polaków na Białorusi „Mistrz ortografii 2015”.

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE

 

Pamiętajmy, że warto pomagać, gdyż każde dobro do nas powróci.

 

Organizatorzy: 

 

 • Mojabancarella – polonijny portal internetowy w Italii; 
 • CRUDOP di Nestor Grojewski;
 • Szkoła Polska w przy Ambasadzie RP w Rzymie;
 • Rada Rodziców przy Szkole Polskiej w Rzymie;
 • Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie.

 

 

Partnerzy:

 

 • Le Rondini – Stowarzyszenie społeczno-kulturalne;
 • Małgorzata Cicholaz.

 

 

Sponsorzy:

 • U MICHAŁA – sklep polski Doroty i Michała Zalewskich;
 • POLONUS – sklep polski w Rzymie Artura Dzięgiela;
 • KSIĘGARNIA POLSKA - Katarzyny Kuliny;
 • DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika;
 • KAROLEK – sklep polski w Rzymie Agnieszki Nowik; 
 • U ALEKSANDRY – sklep polski w Ladispoli - Aleksandry Hebda;
 • EDILBUD – firma budowlana Tomasza i Moniki Maraj;
 • PSYCHOLOG POLSKI RZYM – Dorota Szeptuch-Gontarz.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE SPONSORÓW I WSZYSTKICH PAŃSTWA DO LICZNEGO UDZIAŁU W TEJ INICJATYWIE.

ODDAJMY TO, CO KIEDYŚ OTRZYMALIŚMY.

 

Informacje:

 • SZKOŁA POLSKA W RZYMIE – DANUTA STRYJAK 06 6864619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; FB: Szkoła Polska w Rzymie
 • MOJABANCARELLA - ALICJA KOŁTUNOWICZ +39 3292428619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • CRUDOP – Nestor Grojewski; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mojabancarella 15/02/2015

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-2018

 

 

2.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w siedzibie szkoły. Z tej okazji gościli u nas Wicekonsul Wydziały Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, pan Michał Drożniewski oraz płk Dariusz Skrodzki z JFC NATO.

Uroczystość została otwarta przez dyrektorki szkoły, panią Annę Smolińska i Agnieszkę Folcik, po czym, zaproszeni goście przekazali swoje pozdrowienia i wyrazy uznania dla całej szkolnej społeczności. Szkoła otrzymała  upominki od Wicekonsula Drożniewskiego w formie materiałów dydaktyczych i od płk Skrodzkiego pamiątkową statuetkę Wojska Polskiego.

W tym roku, w podziękowaniu za otwarte serce, życzliwość i przychylność wobec działań szkoły, polska szkoła przyznała pierwsze dyplomy "Przyjaciela Szkoły".

Zostali uhonorowani płk Skrodzki, Pani Konsul Ewa Mamaj, Wicekonsul Michał Drożniewski oraz Ewa Nytko.  

Poradnik Kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

 

 

Z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przygotowało poradnik dla polskich obywateli udających się na mundial.

Przygotowany poradnik zawiera praktyczne informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, warunków wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej czy zachowania się w typowej sytuacji losowej (np. utrata dokumentu tożsamości). Interaktywna broszura, którą można łatwo odczytać za pomocą urządzeń mobilnych, zawiera także dane teleadresowe polskich urzędów konsularnych działających w Federacji Rosyjskiej, w tym Mobilnych Punktów Konsularnych w Kazaniu i Wołgogradzie otwartych specjalnie na czas trwania Mundialu.

 

Drużyna "Polonia" na rzymskim Marszu Różowej Wstążki

 

 

Już po raz 6. Drużyna "Polonia" uczestniczyła w rzymskim 2 km. marszu Różowej Wstążki. Inicjatywę dla Polaków, jak co roku, zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, pod Patronatem Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie.

 

Hawajskie Party w Neapolu

 

 

Stowarzyszenie Instytut dla Polonii z Neapolu, serdecznie zaprasza na powitanie lata w hawajskim rytmie, które odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku w Sayonara Eventi – Lago Patria, od godz. 21.00. Wieczór poprowadzi oczywiście DJ EVA.

Hawajskie stroje mile widziane.

Rezerwacja i info pod numerem 333 999 86 96

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 04/06/2018

 

Spałem w Pile – Artur Andrus

 

 

Artur Andrus, Mistrz Mowy Polskiej, artysta tak płodny, który pisze wiersze i piosenki, że tak powiem z marszu, komentator w Szkle Kontaktowym, wieloletni dziennikarz, egzaminy na studiach zaliczał wierszem, uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, płyta „Myśliwiecka” pokryła się podwójną platyną, „Cyniczne córy Zurychu”, kolejna platyna.