DZIEŃ POLSKI W RZYMIE

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: niedziela, 15 luty 2015

 

W ramach akcji POLONIA WŁOSKA DLA MŁODYCH POLAKÓW Z BIAŁORUSI w Rzymie 1 marca 2015 roku, w Auli Jana Pawła II – Kościół św. Stanisława, via delle Botteghe Oscure - odbędzie się DZIEŃ POLSKI.

 

Czekamy na Was już od godziny 10.00.

 

Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął:

 

 • Wydział Konsularny przy Ambasadzie RP w Rzymie;
 • Duszpasterstwo Polskie w Rzymie.

 

 

W programie wiersze św. Jana Pawła II, spotkania z ciekawymi ludźmi – Erykiem Jankowskim, Urszulą Rzepczak, występy dzieci i dorosłych, koncerty - zespołu J.A.A.R. i Alka Nowaka, chóru Glaudium Poloniae oraz Fantastyczne Śpiewanie – Tadeusza Burzyńskiego i Romana Bączek.

 

Wśród atrakcji planujemy warsztaty artystyczne dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie Le Rondini, spotkanie z Protezione Civile – Waldemar Zientara opowie o pracy wolontariuszy oraz animacje dla dzieci przygotowane przez Annę Staszek.

 

Można będzie spróbować polskich smakołyków  - degustację zaproponował przygotować sklep polski POLONUS a na małym straganie można będzie kupić różne drobiazgi (całość dochodu przeznaczona jest na cel akcji Polonia włoska dla młodych Polaków z Białorusi).

 

Dokładny program już niebawem.

 

Akcja ma na celu zbiórkę pieniężną przeznaczoną na zapewnienie kilkudniowego pobytu w Rzymie polskim dzieciom z Białorusi. Pobyt ten to nagroda w ramach konkursu organizowanego przez Związek Polaków na Białorusi „Mistrz ortografii 2015”.

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE

 

Pamiętajmy, że warto pomagać, gdyż każde dobro do nas powróci.

 

Organizatorzy: 

 

 • Mojabancarella – polonijny portal internetowy w Italii; 
 • CRUDOP di Nestor Grojewski;
 • Szkoła Polska w przy Ambasadzie RP w Rzymie;
 • Rada Rodziców przy Szkole Polskiej w Rzymie;
 • Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie.

 

 

Partnerzy:

 

 • Le Rondini – Stowarzyszenie społeczno-kulturalne;
 • Małgorzata Cicholaz.

 

 

Sponsorzy:

 • U MICHAŁA – sklep polski Doroty i Michała Zalewskich;
 • POLONUS – sklep polski w Rzymie Artura Dzięgiela;
 • KSIĘGARNIA POLSKA - Katarzyny Kuliny;
 • DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika;
 • KAROLEK – sklep polski w Rzymie Agnieszki Nowik; 
 • U ALEKSANDRY – sklep polski w Ladispoli - Aleksandry Hebda;
 • EDILBUD – firma budowlana Tomasza i Moniki Maraj;
 • PSYCHOLOG POLSKI RZYM – Dorota Szeptuch-Gontarz.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE SPONSORÓW I WSZYSTKICH PAŃSTWA DO LICZNEGO UDZIAŁU W TEJ INICJATYWIE.

ODDAJMY TO, CO KIEDYŚ OTRZYMALIŚMY.

 

Informacje:

 • SZKOŁA POLSKA W RZYMIE – DANUTA STRYJAK 06 6864619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; FB: Szkoła Polska w Rzymie
 • MOJABANCARELLA - ALICJA KOŁTUNOWICZ +39 3292428619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • CRUDOP – Nestor Grojewski; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mojabancarella 15/02/2015

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.