W kwietniu tydzień kultury we Włoszech

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: środa, 07, marzec 2012

Już po raz czternasty pod patronatem Włoskiego Ministerstwa Kultury ( Ministero per i Beni e le Attività Culturali) w kwietniu pod hasłem “ kultura należy do wszystkich, skorzystaj z niej także ty „ tj, “La cultura è di tutti: partecipa anche tu” wszystkie muzea państwowe otwierają swe podwoje dla zwiedzających gratis!!!

 

 

Tegoroczny TYDZIEŃ KULTURY będzie trwał 9 dni, od 14 do 22 kwietnia 2012 r. W ramach promocji kultury narodowej, wszystkie obiekty państwowe takie jak muzea, archiwa, biblioteki, wykopaliska archeologiczne, sale wystawowe na całym terytorium Italii, zostaną otwarte dla zwiedzających.

 

 

Tydzień kultury zapowiada się, jako wielkie święto Kultury, pisane przez duże” K “, ze względu na liczne imprezy towarzyszące, wystawy, sympozja, koncerty, specjalne programy zwiedzania z przewodnikiem i wiele innych atrakcji.A wszystko to, by przybliżyć społeczeństwu możliwość obcowania ze sztuką, a zwiedzanie uczynić wyjątkowym.Nic, więc dziwnego, że jest najbardziej oczekiwanym okresem w roku turystycznym, nie tylko przez turystów.

Jeśli weżmiemy pod uwagę ile my mieszkający w Rzymie i okolicach mamy  pięknych miejsc; Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, czy Galeria Borghese…. i wszystkie one  będą dostępne dla każdego z nas, bez konieczności kupowania biletu.
No, cóż można rzec, iż w kryzysie tylko korzystanie z kultury się opłaci!!
Więcej informacji na stronie MiBAC
http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_1226829710.html
Wszystkie informacje w Rzymie, infolinia informacji turystycznej (PIT) nrumer tel.  06-06-08

 

 

m.w.

 

mojabancarella.com

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Andrzejki w Rzymie

 

 

Stowarzyszenia Kulturalne Mojabancarella i Videopyja zapraszają na polonijna zabawę andrzejkową, która odbędzie się w Rzymie 2 grudnia 2017 roku, od godz. 20.00 w Idea Hotel Nomentana.

Dobrą kolację i świetną zabawę, którą poprowadzi DJ EWA NYTKO uświetni obecność wróżki. Nasza wspaniała Czarownica każdemu przepowie świetlaną przyszłość oraz szczęście w miłości.

 

Światowy Dzień Cukrzycy - Rzym 2017

 

 

Stowarzyszenie Lr Rondini, jak co roku organizuje Światowy Dzień Cukrzycy w Rzymie i z tej okazji zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz konsultacji z diabetologiem. 

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation – IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization – WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

 

Andrzejki w Capaccio

 

 

Obywatelko, obywatelu!!! Stowarzyszenie „Orzeł Biały” zaprasza na zabawę andrzejkową w stylu PRLu, która odbędzie się 25 listopada 2017 roku w „Villaggio Selene Mare” – Capaccio Paestum (SA), od 20.30.

W programie kolacja, wiele gier i konkursów oraz wspaniała muzyka lat 60/70/80-tych, którą zagra dla Was duet polsko-włoski „GLI ACUSTICA LIVE”. Pani Anna Oliwia Sójka z wielką przyjemnością zaśpiewa po polsku i dla Polaków. Serdecznie zapraszamy. 

Ilość miejsc ograniczona. Info. i rezerwacja 3822626094

Mojabancarella 10/11/2017

 

 

Omaggio alla libertà

 

 

Stowarzyszenie Polonia w Cesenie zaprasza na „Omaggio alla libertà” - koncert muzyki poważnej, zorganizowany z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległosci, który odbedzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 20.30 w Conservatorio di Musica „B. Moderna”.

Przy fortepianie zasiądzie pianistka Dominika Szlezynger.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy

Mojabancarella 10/11/2017