W kwietniu tydzień kultury we Włoszech

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: środa, 07, marzec 2012

Już po raz czternasty pod patronatem Włoskiego Ministerstwa Kultury ( Ministero per i Beni e le Attività Culturali) w kwietniu pod hasłem “ kultura należy do wszystkich, skorzystaj z niej także ty „ tj, “La cultura è di tutti: partecipa anche tu” wszystkie muzea państwowe otwierają swe podwoje dla zwiedzających gratis!!!

 

 

Tegoroczny TYDZIEŃ KULTURY będzie trwał 9 dni, od 14 do 22 kwietnia 2012 r. W ramach promocji kultury narodowej, wszystkie obiekty państwowe takie jak muzea, archiwa, biblioteki, wykopaliska archeologiczne, sale wystawowe na całym terytorium Italii, zostaną otwarte dla zwiedzających.

 

 

Tydzień kultury zapowiada się, jako wielkie święto Kultury, pisane przez duże” K “, ze względu na liczne imprezy towarzyszące, wystawy, sympozja, koncerty, specjalne programy zwiedzania z przewodnikiem i wiele innych atrakcji.A wszystko to, by przybliżyć społeczeństwu możliwość obcowania ze sztuką, a zwiedzanie uczynić wyjątkowym.Nic, więc dziwnego, że jest najbardziej oczekiwanym okresem w roku turystycznym, nie tylko przez turystów.

Jeśli weżmiemy pod uwagę ile my mieszkający w Rzymie i okolicach mamy  pięknych miejsc; Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, czy Galeria Borghese…. i wszystkie one  będą dostępne dla każdego z nas, bez konieczności kupowania biletu.
No, cóż można rzec, iż w kryzysie tylko korzystanie z kultury się opłaci!!
Więcej informacji na stronie MiBAC
http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_1226829710.html
Wszystkie informacje w Rzymie, infolinia informacji turystycznej (PIT) nrumer tel.  06-06-08

 

 

m.w.

 

mojabancarella.com

This content has been locked. You can no longer post any comment.

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Polski pub w Rzymie

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

10 rekordów związanych ze świętami

 

 

Ile mierzy największy Mikołaj na świecie, czy najwyższa sztuczna choinka? 

W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko? Niektóre liczby mogą zaskoczyć! Poznaj 10 wyjątkowych rekordów związanych ze świętami. 

Co roku w grudniu kolejni śmiałkowie usiłują ustanowić nowe świąteczne rekordy. Niektórzy dzięki temu na zawsze zapisują się na kartach księgi Guinnessa. 

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

 

Szanowni Państwo,

w tym rozpoczętym właśnie Nowym 2018 Roku pragnę każdemu z osobna życzyć wszelkiej pomyślności. Miłości na każdy dzień roku oraz uśmiechu na twarzy. Nadziei na lepsze jutro dla tych, którym jej brakuje. Zdrowia dla każdego, gdyż to jest najważniejsze. Sama wiem jak trzeba przewalutować i zmienić swoje życie, gdy coś w naszym organizmie szwankuje.

Jednak najważniejsze są marzenia, to ich spełnienia życzę Wam wszystkim.

6. urodziny sklepu „U MICHAŁA”

 

 

Michał Zalewski, Dorota Budnicka i Sara Zalewska serdecznie zapraszają na 6-tą rocznicę powstania sklepu polskiego w Rzymie „U MICHAŁA”, które odbędą się 3 grudnia, w siedzibie sklepu na Viale Trastevere 233.

Jak co roku będziemy mogli posmakować polskich specjałów, zrobić zakupy i zamówić produkty na święta Bożego Narodzenia. A święta już za pasem!