Świąteczne wspomnienia

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2016

 

 

Święta, święta i po świętach, ale każdy z nas bardzo chętnie wraca do imprez czy przedstawiań świątecznych, w których udział biorą nasze dzieci.

 

Przypomnijmy sobie, co działo się w Szkole Polskiej przed świątecznymi wakacjami.

 

Cykl spotkań rozpoczęło MALOWANIE BOMBEK, które odbyło się 5 grudnia w siedzibie Szkoły przy Vicolo Doria 6. Malowanie bombek to tradycyjna przedświąteczna impreza organizowana od 10 lat w Szkole Polskiej w Rzymie. 

 

 

W tym roku razem z nami bombki malował również Konsul Hubert Świętek z małżonką. 

 

Zebrane ze sprzedaży bombek środki prześlemy fundacji A kogo?, która prowadzi klinikę BUDZIK. Tradycyjnie z wizytą w szkole pojawił się również św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom słodycze.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy.

 

Zdjęcia można zobaczyć na:

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1048050291905794.1073741858.334441886599975&type=3 

 

Malowanie bombek w Szkole Polskiej w Rzymie

 

Kolejne spotkanie w siedzibie Szkoły to JASEŁKA zorganizowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie. Stowarzyszenie już od kilku lat, z wielkim powodzeniem prowadzi Polskie Przedszkole w Rzymie i to właśnie nasze kochane maluszki przedstawiały klasyczne sceny związane z narodzeniem Jezusa. Do tego cudownego występu nasze maluszki przygotowała ich nauczycielka, odpowiedzialna za działalność dydaktyczna Przedszkola, Małgosia Telakowska przy ogromnej pomocy Doroty Jsyk, wolontariuszek oraz rodziców.

Jasełka miały miejsce w sobotę 12 grudnia 2015. Gościem honorowym była Konsul Ewa Mamaj, Prezes Danuta Stryjak oraz mgr Sylwia Woźniak, nauczycielka i działaczka odpowiedzialna za funkcjonowanie Przedszkola.

 

Punktem kulminacyjnym okazała się wizyta św. Mikołaja, który nie tylko nasze dzieciaczki obdarował prezentami.

 

Zdjęcia można zobaczyć na:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1058136304230526.1073741859.334441886599975&type=3

 

Jasełka w Polskim Przedszkolu w Rzymie

 

 

Ostatnim przedświątecznym spotkaniem były JASEŁKA zorganizowane przez Szkołę Polską, 13 grudnia 2015 roku w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy via Merulana 31.

W Jasełkach udział wzięły dzieci z wszystkich klas, od najmłodszych po najstarsze. W Maryję, jak co roku wcieliła się licealistka Sylwia a Józefem był Daniel, Annamaria prowadziła śpiew kolęd a na organach grał Tadeusz Burzyński. Nad całością przedstawienia czuwała mgr Marta Lazarowicz.

Dziękujemy wszystkim, w szczególności rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania JASEŁEK.

 

Zdjęcia nożna zobaczyć na:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1058156030895220.1073741860.334441886599975&type=3

 

Jasełka Szkoły Polskiej w Rzymie

 

 

Mojabancarella 03/01/2016 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.