Konsulat w Mediolanie zaprasza

Kategoria: Kino Opublikowano: wtorek, 26, styczeń 2016

 

 

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na przegląd nowych filmów polskich, zorganizowany wspólnie z Fundacją Kinoteki Włoskiej - Cineteca Italiana i z udziałem Związku Polaków w Mediolanie (projekt jest współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP). 

W programie znajdzie się osiem najnowszych filmów długometrażowych, z których cztery nie były nigdy w dystrybucji we Włoszech. Są to produkcje bardzo różniące się między sobą, ale wszystkie wysokiej, jakości, dające obraz kinematografii pełnej życia, umiejącej opowiadać z dużą dozą ekspresji i we współczesnym stylu o niepewnościach, cierpieniu, zagubieniu, strachu i odwadze. 

 

 

Ten przegląd oddaje też hołd Krzysztofowi Kieślowskiemu, w 20-tą rocznicę śmierci. Kieślowski stworzył dzieła, które pozostaną prawdziwymi kamieniami milowymi w historii kina.  Niewielu twórców potrafiło tak, jak on połączyć narrację i wrażliwość na najgłębsze i najbardziej niezgłębione ludzkie emocje, realizując filmy, które możemy określić, jako filozoficzne, fascynujące i pełne tajemniczości, z pewną nutką niepokoju wynikającego z przypadku i z wątpliwości, w tym sensie będące obrazem naszej współczesności.  

 

Zostaną pokazane wszystkie filmy długometrażowe jego autorstwa oraz Dekalog, a krótkometrażówce „Gadające głowy” będzie towarzyszył film „I’m So So”, zrealizowany w 1996 przez Krzysztofa Wierzbickiego.

  

Krzysztof Wierzbicki będzie gościem wieczoru w niedzielę 31 stycznia (g. 16.45), natomiast w piątek 29 stycznia godz.21.00, przed projekcją filmu „Miasto 44”, spotka się z Państwem reżyser Jan Komasa.  

 

PROJEKCJE

Viale Vittorio Veneto 2, angolo Piazza Oberdan

Kasa biletowa: tel. 02.77406302/6300

MM1 i passante ferroviario: stazione Porta Venezia

http://oberdan.cinetecamilano.it

Info: info@cinetecamilano

 

BILETY

Cinetessera - legitymacja roczna: € 6,00, ważna też dla Area Metropolis 2.0;  

bilet normalny: € 7,00; € 5,50 z Cinetessera;

projekcje o godz. 17 w dni powszednie: € 7,00; € 4,50 z Cinetessera.

Legitymacje uniwersyteckie mają ważność Cinetessera.

Bilety można zakupić już w przedsprzedaży w kasie Spazio Oberdan na tydzień przed danym wydarzeniem.

 

Więcej informacji na: http://oberdan.cinetecamilano.it/eventi/nuovo-cinema-polacco-e-omaggio-a-krzysztof-kieslowski/  

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

Konsulat RP w Mediolanie

 

Mojabancarella 26/01/2016

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Opłatek w Mulino

 

 

„NIECHAJ  WSZĘDY  ZABRZMI  ŚWIAT  W  WESOŁOŚCI „ czyli Wigilia w Mulino.

 

Wedle polskiej tradycji wieczerza wigilijna rozpoczyna święta Bożego Narodzenia.

W ten wieczόr wszyscy byli sobie rόwni i zasiadali przy stole przykrytym białym obrusem.

Polski zwyczaj łamania się opłatkiem wyraża życzliwość i braterstwo.

Tradycja łamania się opłatkiem (z łacińskiego oblatum-dar ofiarny) datuje się od XVII wieku.

 

Polski pub w Rzymie

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

10 rekordów związanych ze świętami

 

 

Ile mierzy największy Mikołaj na świecie, czy najwyższa sztuczna choinka? 

W księdze rekordów Guinnessa można znaleźć wiele ciekawostek związanych z Bożym Narodzeniem. Ile metrów miała najwyższa sztuczna choinka na świecie? Jak długo trwało czytanie najdłuższego listu do św. Mikołaja? Ile ważyło największe czekoladowe świąteczne drzewko? Niektóre liczby mogą zaskoczyć! Poznaj 10 wyjątkowych rekordów związanych ze świętami. 

Co roku w grudniu kolejni śmiałkowie usiłują ustanowić nowe świąteczne rekordy. Niektórzy dzięki temu na zawsze zapisują się na kartach księgi Guinnessa. 

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

 

Szanowni Państwo,

w tym rozpoczętym właśnie Nowym 2018 Roku pragnę każdemu z osobna życzyć wszelkiej pomyślności. Miłości na każdy dzień roku oraz uśmiechu na twarzy. Nadziei na lepsze jutro dla tych, którym jej brakuje. Zdrowia dla każdego, gdyż to jest najważniejsze. Sama wiem jak trzeba przewalutować i zmienić swoje życie, gdy coś w naszym organizmie szwankuje.

Jednak najważniejsze są marzenia, to ich spełnienia życzę Wam wszystkim.