Konsulat w Mediolanie zaprasza

Kategoria: Kino Opublikowano: wtorek, 26, styczeń 2016

 

 

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na przegląd nowych filmów polskich, zorganizowany wspólnie z Fundacją Kinoteki Włoskiej - Cineteca Italiana i z udziałem Związku Polaków w Mediolanie (projekt jest współfinansowany z funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP). 

W programie znajdzie się osiem najnowszych filmów długometrażowych, z których cztery nie były nigdy w dystrybucji we Włoszech. Są to produkcje bardzo różniące się między sobą, ale wszystkie wysokiej, jakości, dające obraz kinematografii pełnej życia, umiejącej opowiadać z dużą dozą ekspresji i we współczesnym stylu o niepewnościach, cierpieniu, zagubieniu, strachu i odwadze. 

 

 

Ten przegląd oddaje też hołd Krzysztofowi Kieślowskiemu, w 20-tą rocznicę śmierci. Kieślowski stworzył dzieła, które pozostaną prawdziwymi kamieniami milowymi w historii kina.  Niewielu twórców potrafiło tak, jak on połączyć narrację i wrażliwość na najgłębsze i najbardziej niezgłębione ludzkie emocje, realizując filmy, które możemy określić, jako filozoficzne, fascynujące i pełne tajemniczości, z pewną nutką niepokoju wynikającego z przypadku i z wątpliwości, w tym sensie będące obrazem naszej współczesności.  

 

Zostaną pokazane wszystkie filmy długometrażowe jego autorstwa oraz Dekalog, a krótkometrażówce „Gadające głowy” będzie towarzyszył film „I’m So So”, zrealizowany w 1996 przez Krzysztofa Wierzbickiego.

  

Krzysztof Wierzbicki będzie gościem wieczoru w niedzielę 31 stycznia (g. 16.45), natomiast w piątek 29 stycznia godz.21.00, przed projekcją filmu „Miasto 44”, spotka się z Państwem reżyser Jan Komasa.  

 

PROJEKCJE

Viale Vittorio Veneto 2, angolo Piazza Oberdan

Kasa biletowa: tel. 02.77406302/6300

MM1 i passante ferroviario: stazione Porta Venezia

http://oberdan.cinetecamilano.it

Info: info@cinetecamilano

 

BILETY

Cinetessera - legitymacja roczna: € 6,00, ważna też dla Area Metropolis 2.0;  

bilet normalny: € 7,00; € 5,50 z Cinetessera;

projekcje o godz. 17 w dni powszednie: € 7,00; € 4,50 z Cinetessera.

Legitymacje uniwersyteckie mają ważność Cinetessera.

Bilety można zakupić już w przedsprzedaży w kasie Spazio Oberdan na tydzień przed danym wydarzeniem.

 

Więcej informacji na: http://oberdan.cinetecamilano.it/eventi/nuovo-cinema-polacco-e-omaggio-a-krzysztof-kieslowski/  

 

 

Serdecznie zapraszamy

 

Konsulat RP w Mediolanie

 

Mojabancarella 26/01/2016

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych

 

 

ICTF SOPOT 2018

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT 2018, który odbędzie się w dniach 11 - 15 czerwca 2018, w godzinach 8:00 - 23:00 w Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie, powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży - działających w grupach teatralnych i warsztatowych - idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

 

ITAKA poszukuje

 

Z ratunkiem dla historycznego jachtu FREY-a

 

 

Z początkiem tego roku ruszyła akcja ratowania historycznego jachtu FREY-a. 

Akcja organizowana przez Fundację „Kuźnia Wikingów” z Rybnika. 

Celem akcji jest wyremontowanie i odrestaurowanie historycznego jakże zasłużonego dla polskiego żeglarstwa jachtu FREY-a. 

Stalowy jacht klasy J-80, stworzony do żeglugi w ciężkich warunkach – jeden z dzielniejszych jachtów w historii naszego żeglarstwa. 

 

Dzisiejszej nocy śpimy godzinkę krócej

 

 

W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2018 roku wracamy do czasu letniego i przesuwamy zegarki z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Wygląda na to, że może to być ostatnia zmiana czasu i już na stałe pozostaniemy przy czasie letnim. 

Jednak nie zawsze tak było.