Polski pub w Rzymie

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

 

 

Pub BYSTRO, to nie tylko polski pub, każdy, kto chce posmakować dobrego, polskiego piwa jest mile widziany. Pijąc piwo czujemy się jak na rynku w Krakowie. Spoglądając na ścianę możemy przenieść się do Krakowa i posmakować również polskich alkoholi.

 

 

Nazwa BYSTRO ma dwa znaczenia. BYSTRO to „bistrot” albo „bistrò”, francuskie lokaliki, których nazwa pochodzi z języka rosyjskiego. Jak legenda głosi, podczas okupacji rosyjskiej, żołnierze armii rosyjskiej nie mogli pić alkoholu. Odwiedzając lokale w obawie przed oficerami krzyczeli „bystro”, co oznacza „szybko”, aby skonsumować i nie zostać przyłapanym. Inne podanie głosi, że jako okupanci nie byli szybko obsługiwani i dlatego krzyczeli „bistro, bistro” do kelnerów.W BYSTRO nikt nie musi się spieszyć, może z lubością delektować się polskim piwem a obsłużony będzie wartko!

Drugie znaczenie a może wręcz amulet to Bystra, nazwa rodzinnej miejscowości Piotrka, jednego z właścicieli.

Zapraszamy serdecznie do Rzymu na polskie piwo rzemieślnicze.

 

Mojabancarella 03/01/2018

 

  

 

Komentarze  

0 #2 Elzbieta 2018-01-06 10:15
Fajnie, pójdziemy posmakować!
Cytować
0 #1 Staszek 2018-01-04 20:47
;-) jak znajdę się w pobliżu na pewno wstąpię bo lubię dobre piwo
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Kiermasz Wielkanocny w Rzymie

 

 

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Rzymie wraz z Radą Rodziców, działającą przy Szkole, serdecznie zapraszają na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 21 – 24 marca 2018 roku, w siedzibie Szkoły  via Costantino Maes 23.

Na Kiermaszu będą sprzedawane ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, które własnoręcznie stworzyli podczas warsztatów wielkanocnych. 

 

Wójcicki: Hawkinga można postawić w jednym szeregu z Einsteinem

 

Na zdjęciu Stephen Hawking. EPA/STEFAN ZAKLIN 21.04.2008

 

Stephena Hawkinga można dzisiaj ze spokojem postawić w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku, w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem - powiedział PAP popularyzator nauki Karol Wójcicki. Słynny astrofizyk zmarł w środę w wieku 76 lat.

"Dzisiaj ze spokojem można postawić Stephena Hawkinga w jednym szeregu chociażby z Albertem Einsteinem, w gronie najwybitniejszych fizyków XX wieku: tak samo popularnych, do końca niezrozumianych, a jednak szalenie fascynujących" - powiedział PAP Karol Wójcicki, popularyzator nauki i autor bloga "Z głową w gwiazdach".

 

XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku, w Rzymie, w Domu Polskim im. Jana Pawła II odbył się XXIII Walny Zjazd Związku Polaków we Włoszech. 

Związek Polaków we Włoszech powstał w 1995 roku, z inicjatywy grupy osób od dawna żyjących w tym kraju i wywodzących się z różnych środowisk polonijnych z całego Półwyspu Apenińskiego. Obecnie ZPwW zrzesza 21 organizacji i instytucji działających na terenie Republiki Włoskiej.

 

Wielkanoc w Bajce

 

 

Polska restauracja w Rzymie – BAJKA zaprasza na wspólne spędzenie świąt Wielkanocnych

Niedziela Wielkanocna 01.04.2018 godz.13:00